Luki w procesorach: prosty program sprawdzi, czy komputer jest chroniony

Luki w procesorach: prosty program sprawdzi, czy komputer jest chroniony

Luki w procesorach: prosty program sprawdzi, czy komputer jest chroniony
Jan Mentel
12.01.2018 11:38, aktualizacja: 15.01.2018 10:47

Luk Spectre i Meltdown chyba nie trzeba nikomu przedstawiać – to zdecydowanie najgorętszy jak dotąd temat tego roku. Na łamach naszego portalu ostatnio opublikowaliśmy poradnik, który opisuje, jak sprawdzić, czy nasza stacja robocza jest zabezpieczona przed nimi. Dziś dostępne jest już narzędzie, które sprowadza ten proces do kilku kliknięć.

Ashampoo Spectre Meltdown CPU Checker to prosty program do sprawdzania procesorów Intela i AMD pod kątem występowania podatności Spectre i Meltdown. Tak naprawdę jest to interfejs graczficzny na polecenie cmdlet, jakie opublikował Microsoft. Aplikacja nie wymaga instalacji — żeby przeprowadzić test, wystarczy pobrać plik z naszej bazy, a następnie go uruchomić.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Samo sprawdzanie trwa zaledwie kilka sekund, a program od momentu pobrania wymaga przeklinania się jedynie przez 3 okna. Kiedy proces zostanie zakończony, w oknie aplikacji zostanie wyświetlony wynik w formie prostego komunikatu. Jeśli w teście okaże się na sprawdzanej maszynie podatność występuje, program zaproponuje zapoznanie się z podstawowymi czynnościami, które zminimalizują ryzyko ataku.

Aplikacja Ashampoo Spectre Meltdown CPU Checker w wersji na Windowsa dostępna jest do pobrania w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (122)