Lumia 960 – takiej przyszłości mobilnego Windowsa chce Microsoft?

Lumia 960 – takiej przyszłości mobilnego Windowsa chce Microsoft?

Lumia 960 – takiej przyszłości mobilnego Windowsa chce Microsoft?
31.05.2017 16:51, aktualizacja: 31.05.2017 17:26

Twórcom mobilnego Windowsa, a także jego wiernym fanom, przyszło w końcu pogodzić się z tym, że Android jest najpopularniejszy i jeśli to się zmieni, to z pewnością nie szybko. Sam Microsoft stawia przede wszystkim na Androida i iOS-a, ale czy to oznacza brak nowych Lumii w najbliższym czasie? Niekoniecznie, a prototyp Lumii 960, który pojawił się na zdjęciach, sugeruje, że w Redmond jednak coś się dzieje w kwestii smartfonów.

Ostatnia próba Microsoftu na zdobycie chociaż niewielkiej części segmentu drogich smartfonów miała miejsce w 2015 roku, kiedy to wprowadzono do sprzedaży Lumię 950 i jej większą siostrę 950 XL. Urządzenia na sklepowe półki trafiły z niedopracowanym oprogramowaniem – aplikacje nagle zamykały się same, pojawiały się błędy podczas ich aktualizacji lub instalacji. Windows 10 Mobile, mimo iż w założeniach był godny rywalem dla Androida, to w praktyce okazał się być niestabilnym i mającym wiele wad systemem operacyjnym.

Microsoft szybko podjął się naprawy swojego dziecka, czego efektem była masa aktualizacji, które w końcu uczyniły Windows 10 Mobile system konkurencyjnym dla Androida, przynajmniej pod względem jakości i stabilności. Jednakże było już za późno by kogoś Lumia 950 interesowała, ale przecież w planach była Lumia 960. Pojawił się nawet jej prototyp, ale finalna wersja została anulowana, a to przecież ona mogła posłużyć do powalczenia z konkurencją.

Lumia 960 prototyp, źródło: forum Baidu
Lumia 960 prototyp, źródło: forum Baidu

Lumia 960 byłaby tylko poprawioną wersją poprzedniczki. We wnętrzu miał pracować Snapdragon 820, wówczas topowy procesor, a z tyłu znajdowała się 20-megapikselowa kamera PureView z potrójną lampą LED. Z kolei dźwięk w wysokiej jakości miały dostarczać wbudowane głośniki stereo.

Nie powinniśmy jednak Lumii 960 traktować jako końca smartfonów Microsoftu. Wręcz przeciwnie, pojawienie się prototypu to znak, że w Redmond cały czas wierzą, że walka o rynek mobilnych systemów ciągle trwa. Potwierdzenie tych słów znajdziemy w ostatnich nieoficjalnych informacjach. Mówią one o następcy Windows 10 Mobile. Ma to być zupełnie nowa platforma: zarówno oprogramowania, jak i własnego sprzętu. Jeśli nawet Lumia 960 została anulowana, to może ona być zapowiedzią tego co zobaczymy w przyszłym topowym smartfonie Microsoftu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)