r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

mBank ostrzega przed malware na Androida

Strona główna AktualnościBEZPIECZEŃSTWO

Klienci mBanku znów są zagrożeni. Bank przestrzega przed złośliwą aplikacją dla Androida, która podszywa się pod aplikacje różnych banków (nie tylko mBanku) i czeka, aż podamy jej dane logowania. Podobne ataki były przeprowadzane pod koniec wakacji.

Malware jest rozprowadzany pod postacią aplikacji do sprawdzania kursów kryptowalut. Po instalacji i zainfekowaniu telefonu, zanim zostanie uruchomiona aplikacja bankowa, szkodnik może wyświetlić nakładkę podszywającą się pod panel logowania do banku. Jej zadaniem jest wyłudzenie danych logowania, jak identyfikatory i hasła. Udający aplikację mBanku szkodnik będzie wyglądał jak na poniższych zrzutach ekranu:

mBank twierdzi, że poza wyświetlaniem okien logowania, udających aplikację bankową, malware może też przejąć kontrolę nad systemem Android, w tym podsłuchiwać i zaczynać połączenia telefoniczne, a także wysyłać i odbierać SMS-y. Dzięki temu może uzyskać wgląd w SMS-y z kodem autoryzacji od banku.

r   e   k   l   a   m   a

By bronić się przed tego typu atakiem należy przede wszystkim zachować czujność i sprawdzać uprawnienia instalowanych aplikacji. W razie podejrzenia infekcji warto zmienić hasło bankowości internetowej.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.