MacBook Pro 15 z migoczącym ekranem. Przyczyny usterki są póki co nieznane

MacBook Pro 15 z migoczącym ekranem. Przyczyny usterki są póki co nieznane

MacBook Pro 15 z migoczącym ekranem. Przyczyny usterki są póki co nieznane
Piotr Urbaniak
10.02.2019 05:10

Wygląda na to, że Apple raz jeszcze nie ustrzegło się poważnej wady projektowej w swoim sprzęcie. A tym razem sprawa jest o tyle dotkliwa, że dotyczy topowego laptopa w ofercie, MacBooka Pro 15 z 2018 r., z dedykowaną kartą graficzną Radeon RX Vega 20.

Flagowy laptop Apple'a ma problem z matrycą, która po wybudzeniu sprzętu z uśpienia, gdy ekran zostanie wyłączony i znów włączony, w niektórych egzemplarzach zaczyna migotać.

Sprawę naświetlił serwis TechPowerUp, którego pracownik ma do czynienia z tego rodzaju defektem już po raz drugi, na drugim kolejnym egzemplarzu. Jak podano, usterka pojawiła się tuż po zakupie. Apple bez słowa wymieniło urządzenie na nowe, ale to także zaczęło szwankować.

To zaś nakazuje sądzić, że chodzi właśnie o wadę projektową, a nie pojedynczą wpadkę fabryki.

Źródło: TechPowerUp
Źródło: TechPowerUp

Tym, co wyjątkowo godzi w wizerunek firmy z Cupertino, jest fakt, że wadliwy laptop to warty 4,5 tys. dol. (w Polsce: ok. 20 tys. zł), MacBook Pro 15 w konfiguracji z procesorem Core i9, grafiką RX Vega 20 i 32 GB RAM. Czyli najlepszy teoretycznie notebook w bieżącej ofercie Maców.

Co gorsza, przyczyny usterki póki co pozostają nieznane. Można tylko podejrzewać, że chodzi o źle działający układ zasilania. Jeśli tak, narażony jest każdy MacBook Pro 15 z Vegą.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (121)