MacOSProgramowanieBiblioteki i FrameworkiMacPorts
MacPorts ikona

MacPorts2.4.1

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

MacPorts to cieszący się dobrą opinią menedżer pakietów dla systemu OS X, który pozwala zainstalować na Macu ogromną kolekcję otwartego oprogramowania, od małych narzędzi konsolowych po całe środowiska graficzne.

MacPorts po instalacji można obsługiwać na dwa sposoby – korzystając z polecenia port w linii poleceń lub uruchamiając własny wiersz poleceń menedżera. Jego obsługa jest na tyle intuicyjna, że żaden użytkownik oswojony z konsolą nie będzie miał z nim problemów, zwłaszcza jeśli ma doświadczenie z Linuksem. W każdej chwili można skorzystać z polecenia port help (help jeśli pracujemy w wierszu poleceń MacPorts).

Przy pierwszym użyciu MacPorts pobierze konsolowe narzędzia deweloperskie ze strony Apple'a, jeśli w systemie nie znajdzie środowiska Xcode. Pobierane źródła są kompilowane i pakowane na Macu z poszanowaniem wszystkich zależności.

Jeśli program z interfejsem graficznym nie jest w stanie się uruchomić, należy wskazać mu, gdzie powinien się „wyświetlić”. Służy do tego zmienna DISPLAY. Informacje o tym, jak ją ustawić, można znaleźć w dokumentacji projektu.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań114
Data aktualizacji8 mar 2017
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
MacPorts ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)