Mapy Google bywają kapryśne. Użytkownicy skarżą się na szereg błędów

Mapy Google bywają kapryśne. Użytkownicy skarżą się na szereg błędów

Mapy Google bywają problematyczne, fot. Oskar Ziomek
Mapy Google bywają problematyczne, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
24.08.2020 10:02

Mapy Google, chociaż dla wielu kierowców są nawigacją "pierwszego wyboru", nie są idealne, czego dowodem mogą być ostatnie uwagi zgłaszane przez użytkowników. Jak zasygnalizował serwis autoevolution, po serii ostatnich aktualizacji, Mapy Google działają wyraźnie gorzej niż zwykle, a usterki widać zarówno na Androidzie, jak i w iPhone'ach.

Jednym z problemów jest usterka związana z wykorzystaniem danych lokalizacyjnych. Okazuje się, że w niektórych przypadkach Mapy Google mają problem z poprawnym odczytywaniem danych z GPS-a, aby właściwie umiejscowić użytkownika na mapie, a potem śledzić jego pozycję i dalej wyświetlać wskazówki dotyczące trasy. To jednak nie koniec. Niektórzy skarżą się bowiem, że "nawigacja po prostu nie działa", a inni – na losowe zawieszanie aplikacji. Łatwo sobie wyobrazić, jak dużym może to być problemem w obcym mieście, podczas jazdy samochodem.

Negatywne komentarze dotyczące Map Google pojawiają się głównie w Sklepie Play z aplikacjami na Androida. Część krytycznych wpisów pojawiła się jeszcze w pierwszej połowie sierpnia, ale wiele uwag dodano dopiero w ubiegłym tygodniu, co może być potwierdzeniem, iż źródłem problemów jest któraś z ostatnich aktualizacji nawigacji. Warto bowiem pamiętać, że w momencie wydania nowej wersji aplikacji, nie trafia ona do wszystkich użytkowników natychmiastowo i na instalację z reguły trzeba poczekać nawet kilka dni lub tygodni.

Wszystko wskazuje na to, że opisywane błędy Map Google występują losowo i nie mają związku z konkretnym urządzeniem. Nie ma też jednoznacznego potwierdzenia, czy usterki dotyczą tylko smartfonów, czy także powiązanych z nimi systemów dla kierowców: Android Auto i Apple CarPlay. Co ciekawe, Google odpowiada na niektóre krytyczne komentarze użytkowników w Sklepie, sugerując wyczyszczenie pamięci cache Map Google i odinstalowanie ich aktualizacji – takie działania mają pomóc pozbyć się problemów.

Mapy Google na Androida i iOS-a są dostępne w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)