Mapy Google i nowa metoda kalibracji. W smartfonach z ARCore można użyć Live View

Mapy Google i nowa metoda kalibracji. W smartfonach z ARCore można użyć Live View17.07.2020 15:06
Mapy Google oferują nowy tryb kalibracji, fot. Oskar Ziomek
Mapy Google oferują nowy tryb kalibracji, fot. Oskar Ziomek

Mapy Google otrzymały nową funkcję, dzięki której można zwiększyć dokładność swojej lokalizacji, korzystając z trybu Live View. Nawigacja potrafi teraz wykorzystywać zalety rozszerzonej rzeczywistości w smartfonach. Wystarczy, że użytkownik nakieruje aparat na charakterystyczne obiekty wokół siebie, aby nawigacja lepiej przybliżyła pozycję na mapie.

Chodzi o nowy sposób doprecyzowania swojej lokalizacji, będący swego rodzaju alternatywą między innymi dla ponownej kalibracji kompasu. Jak podaje serwis 9to5Google, możliwość wykorzystania do tego trybu Live View jest już teraz dostępna w części smartfonów obsługujących ARCore.

Na co dzień tryb Live View jest dostępny dla użytkowników korzystających w Mapach Google z nawigacji pieszej. Po rozpoczęciu trasy, Mapy zmieniają widok w taki sposób, by na ekranie użytkownik widział otaczający go świat (wykorzystywany jest do tego aparat) i wskazówki związane z nawigacją wyświetlane w trybie rozszerzonej rzeczywistości. Aby doprecyzować lokalizację, należy nakierować aparat na pobliskie budynki.

Aby korzystać z zalet nowej metody kalibracji, konieczne jest posiadanie smartfona obsługującego ARCore i nieco szczęścia – jak się okazuje, na tę chwile opcja widoczna jest tylko u niektórych użytkowników smartfonów ze wspomnianej listy. Bardzo możliwe, że Google wdraża nowość partiami i wszyscy będą mogli z niej korzystać dopiero na dniach.

Mapy Google na Androida i iOS-a są dostępne w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (29)