Mapy Google i nowy interfejs dla kierowców. W takiej wersji to alternatywa dla Androida Auto

Google testuje nowy interfejs Map Google, fot. Oskar Ziomek
Google testuje nowy interfejs Map Google, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

28.09.2020 15:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Auto w wersji na smartfony zyskał poważnego konkurenta, a jest nim... aplikacja Map Google. Ku zaskoczeniu wszystkich, producent zdecydował się wdrożyć u części użytkowników zupełnie nowy interfejs przeznaczony dla kierowców, o czym donosi Android Police.

Jak widać na załączonych zrzutach ekranu, w praktyce stworzono tym samym alternatywę dla samego Androida Auto – z nowym interfejsem, z poziomu Map Google można nie tylko sterować muzyką, ale i wygodnie wykonywać połączenia i rozmawiać z Asystentem. Istotą jest zastosowanie dużych ikon, które można łatwo dotknąć podczas jazdy samochodem, gdy smartfon znajduje się na przykład w uchwycie na szybie.

  • Nowe przyciski w Mapach Google, fot. Android Police.
  • Nowe opcje w Mapach Google, fot. Android Police.
[1/2] Nowe przyciski w Mapach Google, fot. Android Police.

Wdrożenie nowego interfejsu Map Google jest tym bardziej ciekawe, że w przyszłości podobną rolę ma przejąć drogowy tryb Asystenta Google, choć jak zauważa Android Police, w tym przypadku nie wiadomo, kiedy nowość trafi na rynek. Na pierwszy rzut oka nowy interfejs Map Google w trybie samochodowym wydaje się być bardziej atrakcyjny dla oka i łatwiejszy w obsłudze od Androida Auto, więc jeśli przeszkodą nie jest brak dostępu do Waze, warto go przetestować.

Nowe funkcje w Mapach Google, fot. Android Police.
Nowe funkcje w Mapach Google, fot. Android Police.

Mowa oczywiście tylko o nawigacji na ekranie telefonu. W przypadku chęci korzystania z samochodowego systemu infotainment, nadal właściwym wyborem pozostaje Android Auto, który jest niezbędny do nawiązania połączenia telefonu z Androidem ze zgodnym odbiornikiem w samochodzie.

Sprawdzenie możliwości nowego widoku w Mapach Google może być trudne – na tę chwilę nowy interfejs jest widoczny tylko u części użytkowników i najpewniej udostępniany partiami, poprzez modyfikacje po stronie serwera. W praktyce trzeba się więc uzbroić w cierpliwość (nawet kilkunastodniowa), nim funkcja pojawi się u wszystkich.

Na tym etapie nie można też wykluczyć, że chodzi jedynie o testy, w dodatku na ograniczonym obszarze. W najbliższych dniach okaże się, czy nowy widok zacznie się pojawiać u wszystkich użytkowników Map Google z całego świata.

Mapy Google na Androida i iOS-a są dostępne w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)