Mapy Google ostrzegają już o przejazdach kolejowych – przynajmniej w USA

Mapy Google ostrzegają już o przejazdach kolejowych – przynajmniej w USA

Mapy Google zaczęły ostrzegać o przejazdach kolejowych, fot. Pixabay
Mapy Google zaczęły ostrzegać o przejazdach kolejowych, fot. Pixabay
Oskar Ziomek
02.03.2021 16:10

Mapy Google zostały wzbogacone o kolejne informacje na mapie. Jak wynika ze spostrzeżeń użytkowników z USA, aplikacja od paru dni pokazuje na ekranie przejazdy kolejowe na wytyczonej drodze i ostrzega, że w związku z tym można się liczyć z opóźnieniami. Z jednej strony to pomocne z punktu widzenia organizacji czasowej, a z drugiej – po prostu bezpieczniejsze niż brak tego rodzaju ostrzeżeń.

Pierwsi użytkownicy, którzy widzą już nową opcję w Mapach Google zdają się jednak nie być szczególnie zadowoleni. Jak zwracają uwagę na reddicie, ostrzeżenia o opóźnieniu z uwagi na przejazdy kolejowe są zbędne, bo w praktyce mowa o przestoju podobnym do oczekiwania na zielone światło na skrzyżowaniu. Oceniają więc, że ikona przejazdu kolejowego to po prostu zbędna rzecz na mapie.

Ostrzeżenia o przejazdach kolejowych w Mapach Google, fot. SamsungGalaxyPlayer/reddit.
Ostrzeżenia o przejazdach kolejowych w Mapach Google, fot. SamsungGalaxyPlayer/reddit.

Nawet, jeśli ostrzeżenie o możliwym opóźnieniu nie jest cenne, warto zauważyć aspekt bezpieczeństwa. Osoba podróżująca po nieznanym terenie z pewnością będzie nieco ostrożniejsza mając świadomość, że po drodze będzie przejeżdżać przez tory. Łatwo sobie również wyobrazić, że w niektórych przypadkach (przynajmniej w Polsce) oczekiwanie na podniesione szlabany będzie znacznie dłuższe, niż czekanie na zielone światło na skrzyżowaniu.

W tej chwili nie ma to jednak dużego znaczenia, bowiem funkcja najprawdopodobniej jest dostępna tylko w USA, a i tam nie wszyscy potwierdzają, że mogą z niej korzystać. Najprawdopodobniej wdrożenie dopiero postępuje lub mowa jedynie o testach A/B.

Mapy Google na Androida i iOS-a są dostępne w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)