Mapy Google: po aktualizacji łatwiej znajdziesz zabytki, ale nie wszędzie

Mapy Google w czytelny sposób pokazują niektóre zabytki, fot. Oskar Ziomek
Mapy Google w czytelny sposób pokazują niektóre zabytki, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

30.07.2020 19:55, aktual.: 30.07.2020 23:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mapy Google po aktualizacji potrafią wyświetlać zabytki w formie nowych, czytelnych grafik. Zamiast typowych nazw i ujednoliconych symboli, na mapie widać w wielu miejscach niewielkie grafiki przypominające konkretne budowle. To świetne rozwiązanie dla podróżujących zwiedzających nowe miasta, które niestety nie dotarło jeszcze do wszystkich krajów – na mapie Polski zmian jak na razie nie widać.

Przeglądając Mapy Google w smartfonie można jednak z łatwością na takie miejsca trafić. Nowe grafiki widać między innymi w Paryżu, Rzymie, Londynie czy Nowym Jorku. Generalnie – w dużych miastach, które mogą być celem wielu zagranicznych wycieczek. Choć okres pandemii koronawirusa nie wydaje się być idealnym momentem na udostępnienie tego rodzaju nowości, z pewnością znajdą się osoby, którym nowe grafiki ułatwią także tegoroczny urlop.

Mapy Google pokazują zabytki w nowy sposób. Niestety, nie wszędzie, fot. Oskar Ziomek.
Mapy Google pokazują zabytki w nowy sposób. Niestety, nie wszędzie, fot. Oskar Ziomek.

Jak zwrócił uwagę serwis autoevolution, grafiki zabytków powinny być widoczne w Mapach Google począwszy od wersji 10.47.1. Na swoim przykładzie mogę natomiast powiedzieć, że były widoczne już w Mapach Google 10.46.1, zaś w Androidzie Auto (także po aktualizacji Map do nowszej wersji), nie udało mi się ich zobaczyć.

Wszystko wskazuje więc na to, że jak zwykle zmiana włączana jest po stronie serwera i u każdego z użytkowników może się pojawić w innym momencie. W tej chwili wydaje się także, że nowość trafiła wyłącznie do części użytkowników Map Google na Androida, a korzystający z iOS-a (i Apple CarPlay) w tym momencie muszą obejść się smakiem.

Mapy Google na Androida i iOS-a są dostępne w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)