Mapy Google pokażą ceny płatnych dróg. Ruszają testy za granicą

Strona głównaMapy Google pokażą ceny płatnych dróg. Ruszają testy za granicą
23.08.2021 12:00
Mapy Google pokażą ceny płatnych dróg
Mapy Google pokażą ceny płatnych dróg
Źródło zdjęć: © Getty Images | Joa_Souza

Mapy Google zaoferują kolejną opcję, która ułatwi podróżowanie. Kierowcy wyznaczający trasę niedługo dowiedzą się, ile zapłacą za przejazd płatnymi drogami. Mają być analizowane m.in. autostrady czy mosty.

bECZyErV

Testerzy Map Google za granicą mogą już korzystać z nowej opcji pokazującej koszt przejazdu płatnymi drogami - donosi XDA Deveopers. Obecnie Mapy Google informują co prawda, że trasa przebiega przez płatne odcinki i w razie potrzeby można je ominąć, ale nie ma mowy o konkretnych kwotach. Wkrótce ma się to zmienić, a kierowca wprost dowie się, ile zapłaci za przejazd drogą wyznaczoną autostradą, płatnym mostem czy z przeprawą promową.

Informacja o trwających testach teoretycznie jest nieoficjalna, ale XDA Developers powołuje się na wiadomość od jednego z testerów Map Google, który otrzymał ankietę, w której miał się wypowiedzieć odnośnie najlepszego sposobu implementacji właśnie takiej funkcji. Można zakładać, że docelowo Mapy Google będą informować kierowcę o zarówno o koszcie i czasie jazdy danymi drogami, a ten będzie mógł wybrać, czy bardziej ceni sobie zaoszczędzone pieniądze czy wcześniejszą godzinę dojazdu.

W tym momencie trudno powiedzieć, jak długo potrwają testy, nim nowa funkcja trafi do finalnego wydania Map Google. Warto mieć też na uwadze, że nowości pojawiające się w aplikacji na innych rynkach nie zawsze trafiają na pozostałe lub dzieje się to z opóźnieniem.

bECZyErX
Mapy Google

Mapy Google

Nawigacja

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
bECZyEsT