Mapy Google teraz ze Spotify i Apple Music. Nawigacja otrzymała większą paczkę nowości

Mapy Google teraz ze Spotify i Apple Music. Nawigacja otrzymała większą paczkę nowości

Aktualizacja przynosi sporo nowości w Mapach Google. (depositphotos)
Aktualizacja przynosi sporo nowości w Mapach Google. (depositphotos)
02.10.2018 11:08

Mapy Google otrzymały kolejne nowości i usprawnienia. Powinny one spodobać się osobom, które wykorzystują aplikację Google podczas dojazdów do pracy oraz użytkownikom popularnych usług streamingowych.

Google na oficjalnym blogu poinformowało o nowościach, które w tym tygodniu trafią do mobilnej aplikacji. Wprowadzona została nowa karta Dojazdy. Zawiera ona informacje o drodze do miejsca pracy i innych zapisanych celów. Podawany jest średni czas podróży, natężenie ruchu w poszczególnych godzinach oraz rekomendowana trasa wraz z alternatywnymi. Pod uwagę brany jest także dojazd mieszany, gdy do pracy lub innego miejsca dojeżdżamy z wykorzystaniem transportu publicznego, pokonując część drogi pieszo lub rowerem.

350252802104387521

Kolejna nowość to pokazywanie pozycji autobusów w czasie rzeczywistym. Na mapę nanoszone są ikonki, które reprezentują poszczególne pojazdy. Wygląda to podobnie, jak w przypadku Ubera. Niestety, funkcja została wprowadzona tylko w wybranych regionach. Polska nie znalazła się na liście.

Aktualizacja Map Google przynosi także integrację z popularnymi usługami streamingu muzyki. Nie wychodząc z aplikacji Google można sterować muzyką w Spotify, Apple Music i Google Play Music. Wreszcie nie będzie trzeba przełączać się pomiędzy aplikacjami, gdy używamy Map Google jako samochodowej nawigacji.

350252802104584129

Nowe funkcje trafią w tym tygodniu do użytkowników Map Google w wersji na Androida i iOS-a. Na iPhonie i Xiaomi Mi 8 nie mogę jeszcze korzystać z nowości. Należy więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na dostępność aktualizacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)