Mapy Google: trwają testy z sygnalizacją świetlną. To może pomóc odnaleźć się na drodze

Mapy Google pokazują już sygnalizację świetlną, fot. Pixabay
Mapy Google pokazują już sygnalizację świetlną, fot. Pixabay
Oskar Ziomek

08.07.2020 13:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszystko wskazuje na to, że niedługo Mapy Google będą pokazywać kolejną informację przydatną kierowcom. Jak wynika z doniesień, trwają już testy związane z wyświetlaniem informacji o sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach. Chodzi o niewielkie ikonki, dzięki którym na mapie widać, czy na danej drodze można spodziewać się świateł.

Na razie informacje są widoczne tylko dla wybranych użytkowników (niewykluczone, że na obecnym etapie tylko w USA), o czym poinformował serwis Droid Life, bazując na wiadomościach od czytelnika. Niewielkie symbole sygnalizacji świetlnej przy skrzyżowaniach da się w jego przypadku dostrzec podczas korzystania z Map Google w wersji 10.44.3.

Sygnalizacja świetlna w Mapach Google, źródło: Droid Life.
Sygnalizacja świetlna w Mapach Google, źródło: Droid Life.

Niestety, na tę chwilę nie wiemy czy i kiedy nowość mogłaby trafić do wszystkich użytkowników. Nie jest także jasne, czy informacje o sygnalizacji świetlnej będą miały inne zastosowanie, niż tylko wizualne na mapie. Łatwo wyobrazić sobie jednak, że docelowo informacja o światłach mogłaby być wykorzystywana na etapie szacowania czasu dojazdu czy nawet przez lektora.

Mapy Google i dobrze oświetlone drogi

Sygnalizacja świetlna nie jest jedynym elementem, który niedługo może pojawić się w Mapach Google. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku było także głośno o wprowadzeniu informacji o dobrze oświetlonych drogach. Niestety, od tamtego czasu opcja nie pojawiła się w aplikacji.

Mapy Google na Androida i iOS-a są dostępne w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)