Mapy Google w końcu dostaną "pełny" ciemny motyw – obecny dotyczy tylko trybu nawigacji

Mapy Google w końcu dostaną "pełny" ciemny motyw – obecny dotyczy tylko trybu nawigacji
04.09.2020 16:38
Mapy Google mają dostać pełny ciemny motyw, fot. Oskar Ziomek
Mapy Google mają dostać pełny ciemny motyw, fot. Oskar Ziomek

Mapy Google już wkrótce mogą ułatwić życie wszystkim użytkownikom, którym zdarza się korzystać z aplikacji w ciemnym otoczeniu lub nocą. Do Map Google niebawem ma trafić wyczekiwany ciemny motyw, który obejmie wszystkie elementy interfejsu. Obecnie bowiem ciemne kolory są dostępne w Mapach Google wyłącznie w trybie nawigacji, co jest sporym dyskomfortem dla użytkowników.

Na nadchodzący ciemny motyw w Mapach Google zwrócono uwagę na Twitterze. Aplikacja ma wreszcie zacząć respektować ustawienia systemowe w tym zakresie lub pozwolić użytkownikowi na ręczny wybór, który motyw ma być głównym. Dzięki temu ustawienia i inne elementy menu programu będą mogły być ciemne, a tym samym nie będą razić w nocy oczu, po zakończeniu nawigowania.

Alessandro Paluzzi pokazał na Twitterze, że udało mu się uruchomić nowe kolory, jednak te informacje wraz ze zrzutami ekranu, mają jedynie formę przecieku. W praktyce ciemne kolory mogą trafić do użytkowników dopiero za kilka dni czy nawet tygodni – jak zwykle zgodnie etapowym wdrażaniem funkcji, najczęściej po stronie serwera, jak zazwyczaj ma to miejsce w przypadku aplikacji oferowanych przez Google.

Globalne ustawienia ciemnego motywu pojawiły się wraz z Androidem 10 i jak widać, od tamtego czasu ich respektowanie nie zdążyło trafić do wszystkich aplikacji samego Google'a. Zastanawiające jest jednak, że to właśnie Mapy Google (jedna z najlepiej rozpoznawalnych aplikacji) zyskają obsługę globalnego ciemnego motywu jako jeden z ostatnich programów w ofercie producenta.

Mapy Google na Androida i iOS-a są dostępne w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)