Mapy Google w końcu dostaną "pełny" ciemny motyw – obecny dotyczy tylko trybu nawigacji

Mapy Google mają dostać pełny ciemny motyw, fot. Oskar Ziomek
Mapy Google mają dostać pełny ciemny motyw, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

04.09.2020 16:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mapy Google już wkrótce mogą ułatwić życie wszystkim użytkownikom, którym zdarza się korzystać z aplikacji w ciemnym otoczeniu lub nocą. Do Map Google niebawem ma trafić wyczekiwany ciemny motyw, który obejmie wszystkie elementy interfejsu. Obecnie bowiem ciemne kolory są dostępne w Mapach Google wyłącznie w trybie nawigacji, co jest sporym dyskomfortem dla użytkowników.

Na nadchodzący ciemny motyw w Mapach Google zwrócono uwagę na Twitterze. Aplikacja ma wreszcie zacząć respektować ustawienia systemowe w tym zakresie lub pozwolić użytkownikowi na ręczny wybór, który motyw ma być głównym. Dzięki temu ustawienia i inne elementy menu programu będą mogły być ciemne, a tym samym nie będą razić w nocy oczu, po zakończeniu nawigowania.

Alessandro Paluzzi pokazał na Twitterze, że udało mu się uruchomić nowe kolory, jednak te informacje wraz ze zrzutami ekranu, mają jedynie formę przecieku. W praktyce ciemne kolory mogą trafić do użytkowników dopiero za kilka dni czy nawet tygodni – jak zwykle zgodnie etapowym wdrażaniem funkcji, najczęściej po stronie serwera, jak zazwyczaj ma to miejsce w przypadku aplikacji oferowanych przez Google.

Globalne ustawienia ciemnego motywu pojawiły się wraz z Androidem 10 i jak widać, od tamtego czasu ich respektowanie nie zdążyło trafić do wszystkich aplikacji samego Google'a. Zastanawiające jest jednak, że to właśnie Mapy Google (jedna z najlepiej rozpoznawalnych aplikacji) zyskają obsługę globalnego ciemnego motywu jako jeden z ostatnich programów w ofercie producenta.

Mapy Google na Androida i iOS-a są dostępne w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)