Mapy Google z nowościami. Wśród nich coś dla rowerzystów

Mapy Google
Mapy Google
Źródło zdjęć: © Unsplash.com

27.07.2022 16:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mapy Google otrzymają kilka nowości. Najważniejsza z nich z pewnością ucieszy rowerzystów. Od teraz trasy będą wytyczane z myślą o nich.

Mapy Google będą miały nowe funkcje. Firma zapowiedziała trzy zmiany, które niebawem powinny pojawić się w aplikacji. Jedna z nich jest ukłonem w stronę osób, które podróżują rowerem. Od teraz wytyczanie tras z myślą o rowerzystach będzie znacznie przyjemniejsze.

Nowa funkcja, którą posiadać będą Mapy Google, pozwoli bowiem na pozyskanie większej liczby szczegółów na temat trasy, którą będziemy chcieli pokonać przy użyciu roweru. Pojawią się tam dane na temat natężenia ruchu drogowego, schodów, czy stromych wzniesień. Nie zabraknie także informacji na temat tego, jakim rodzajem drogi będziemy się przemieszczać.

Kolejna z nowości to swego rodzaju substytut turystyki. Google pozwoli na zwiedzanie ponad 100 popularnych zabytków z całego świata dzięki realistycznym widokom z perspektywy lotu ptaka. Na blogu Google wymieniono takie miejscowości jak Barcelona, Londyn, Nowy Jork, San Francisco czy Tokio.

Ostatnia nowość pomoże odnajdować się w terenie znajomym. Nowe Mapy Google ułatwią udostępnianie lokalizacji użytkowników, dzięki czemu łatwiej będzie pomóc odnaleźć znajomemu drogę lub zorientować się, jak długo będzie trzeba na niego czekać.

Google podkreśla, że wykorzystanie funkcji udostępniania lokalizacji będzie wymagać przesłania do konkretnego użytkownika prośby o te dane. Nie będzie tu więc mowy o śledzeniu kogoś bez jego świadomości na ten temat.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)