Mapy Google z wirtualnym przewodnikiem w stylu Foursquare

Mapy Google z wirtualnym przewodnikiem w stylu Foursquare

Mapy Google z wirtualnym przewodnikiem w stylu Foursquare
Tomek Kondrat
24.07.2014 10:34, aktualizacja: 24.07.2014 10:47

Mapy Google przechodzą największą od jakiegoś czasu metamorfozę. Zespół deweloperów z Mountain View postanowił rozszerzyć możliwości swojego produktu, dodając dynamicznie zmieniającą się funkcję eksploracji. Mapy Google stają się wirtualnym przewodnikiem, który zaprowadzi swoich klientów do restauracji, na plażę lub w inne miejsca warte uwagi. Wszystko zależy od wielu czynników, które aplikacja sama skoreluje.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Przycisk eksploracji zostanie umieszczony w prawym dolnym rogu ekranu. Naciśnięcie go uruchomi tryb „W pobliżu”, który pokaże dostępne w okolicy atrakcje, restauracje i inne miejsca gdzie można miło spędzić czas. Nowy tryb zasugeruje miejsca warte odwiedzenia w zależności od pory dnia i... pogody. W deszczowy dzień Mapy zaproponują, aby raczej spędzić czas w jakimś zadaszonym miejscu, jak restauracja, czy kino. W razie potrzeby wykorzystane zostaną usługi jak Google Transit, aby podpowiedzieć w jaki sposób dostać się do danego miejsca. Aby uzyskać najlepsze wyniki, Google sugeruje, aby umożliwić zapisywanie historii oraz raportowanie lokalizacji. Jak widać, wielki brat z Mountain View ciągle pragnie kolekcjonować informacje o swoich klientach.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Z czasem mapy „nauczą się” ulubionych miejsc i propozycje będą coraz bardziej dopasowane do potrzeb klientów. Google zachęca również do aktywnego zwiedzania miejsc z poziomu urządzenia z Androidem lub iOS-em. Więcej informacji na temat aktualizacji można odnaleźć na blogu deweloperów Google.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)