Mapy HERE z programem testowym dla Androida i nawigacją głosową w języku polskim dla iOS

Mapy HERE z programem testowym dla Androida i nawigacją głosową w języku polskim dla iOS

Mapy HERE z programem testowym dla Androida i nawigacją głosową w języku polskim dla iOS
Paweł Piskurewicz
10.07.2015 12:06, aktualizacja: 10.07.2015 12:23

Darmowe mapy i nawigacja HERE od Nokii zdążyły już na dobre zadomowić się w sklepie Google Play oraz App Store. Jednak dzięki sporej i mocnej konkurencji, ich autorzy nie mogą sobie pozwolić na stagnację w rozwoju aplikacji. Użytkownicy urządzeń z Androidem będą mogli lepiej uczestniczyć w tym rozwoju dzięki programowi testów wersji beta.

Za jego pomocą zainteresowani testami śmiałkowie mogą sprawdzić planowane nowości zanim te trafią do stabilnej edycji map HERE. Jedną z pierwszych tego typu opcji jest menu dostępne w dowolnym miejscu mapy, a wywoływane dłuższym przytrzymaniem palca. Dzięki niemu w łatwy sposób sprawdzimy informacje o danym miejscu, możliwe połączenia, udostępnimy lokalizację oraz uruchomimy nawigację Obecnie wersja testowa nie posiada interfejsu w języku polskim.

HERE for Android – The new contextual menu

Tradycyjnie, aby skorzystać z wersji beta należy wcześniej zapisać się do programu testowego. Możecie tego dokonać na specjalnie przygotowanej stronie. Tam też znajdziecie informacje odnośnie dalszej procedury. Aktualizacje będą dostępne z poziomu sklepu Google Play. W każdym momencie można zrezygnować z testów i powrócić do wersji stabilnej.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Z ostatnich aktualizacji powinni się ucieszyć także posiadacze urządzeń z iOS. Choć aplikacja zadebiutowała na ich systemie już w marcu tego roku, to nie oferowała nawigacji głosowej w języku polskim, ani przetłumaczonego interfejsu. Kilka dni temu uległo to zmianie. Z poziomu ustawień możemy pobrać odpowiedni pakiet głosowy (tylko z głosem żeńskim). Obecnie z map i nawigacji HERE mogą korzystać użytkownicy iOS, Androida, Windows Phone oraz Windows 8.1.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)