Maska Hupnos: sposób na chrapanie prosto z CES 2019

Maska Hupnos: sposób na chrapanie prosto z CES 2019

Źródło: Materiały prasowe Hupnos
Źródło: Materiały prasowe Hupnos
Piotr Urbaniak
13.01.2019 11:00

O tym, jak nieprzyjemny może być sen w towarzystwie osoby cierpiącej na problemy z chrapaniem, chyba nikogo uświadamiać nie trzeba, a ponoć na taką dolegliwość cierpi nawet 45 proc. populacji. Zaprezentowana na CES 2019 maska Hupnos ma być środkiem zaradczym.

Maska łączy się z dedykowaną aplikacją na smartfona i nasłuchuje snu. Po wykryciu chrapania, gadżet zaczyna wyraźnie wibrować, sugerując tym samym zmianę pozycji ciała. A jeśli to nie pomaga, pozostaje jeszcze zwiększenie ciśnienia wydechu. Jednocześnie wszystkie dane analityczne są zbierane i zapisywane, co pozwala na powiązanie chrapania ze zwiększonym wysiłkiem fizycznym czy spożyciem alkoholu, lub innych używek, w danym dniu.

Samo urządzenie wykonane jest z tworzywa sztucznego, obszytego mikrofibrą. Za określenie pozycji użytkownika odpowiada akcelerometr, a wbudowany akumulator (300 mAh) wystarcza ponoć na 20 godz. nieprzerwanej pracy, wymagając przy tym 4 godz. do kompletnego naładowania.

Źródło: Materiały prasowe Hupnos
Źródło: Materiały prasowe Hupnos

Co warte odnotowania, cały projekt jest efektem akcji croudfundingowej w serwisie IndieGoGo, gdzie zebrano na jego rozwój ponad 90 tys. dol. Tak czy owak, dopiero w tym miesiącu udało się twórcom rozpocząć sprzedaż. Sugerowana cena detaliczna to 179 dol., czyli około 670 zł. Niemniej jednak na pierwszych nabywców czeka cena promocyjna 120 dol., co daje niecałe 450 zł.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)