Masz komplet dodatków w Firefoksie? Przeglądarka sama podpowie, jakich ci brakuje

Masz komplet dodatków w Firefoksie? Przeglądarka sama podpowie, jakich ci brakuje

Firefox wkrótce sam zaproponuje nowe rozszerzenia (depositphotos)
Firefox wkrótce sam zaproponuje nowe rozszerzenia (depositphotos)
Oskar Ziomek
03.09.2018 23:50

Jeśli korzystasz z całej serii dodatków do Firefoksa i uważasz, że zapewne jakiegoś i tak ci brakuje lub dopiero zaczynasz przygodę z tą przeglądarką i chcesz stworzyć kolekcję przydatnych rozszerzeń – już wkrótce to zadanie będzie dużo łatwiejsze. Serwis Bleeping Computer zwraca uwagę na CFR (Contextual Feature Recomender), czyli nową funkcję przeglądarki, dostępną na razie wyłącznie w wydaniu testowym. Mowa o automatycznych rekomendacjach dodatków, które będą proponowane użytkownikowi na podstawie stron, które odwiedza.

Działanie nowej opcji jest dokładnie takie, jak wskazuje nazwa. Użytkownik, który odwiedzi stronę, dla której przewidziano ciekawy dodatek, zostanie o tym poinformowany wyskakującym okienkiem z propozycją instalacji nowego rozszerzenia. Proponowane dodatki mogą być związane na przykład z dodatkową ochroną prywatności użytkownika lub rozszerzaniem możliwości danej strony związanych z wyszukiwaniem.

Przykład rekomendacji rozszerzenia, źródło: Bleeping Computer.
Przykład rekomendacji rozszerzenia, źródło: Bleeping Computer.

O ile testy przebiegną zgodnie z planem, nowa funkcja pojawi się w stabilnym wydaniu przeglądarki już w Firefoksie 63, którego premiera zaplanowana jest na drugą połowę października. Póki co skuteczność można testować samodzielnie, instalując Firefoksa w wersji Nightly, dostępnego za pośrednictwem naszego katalogu (na karcie programu trzeba rozwinąć menu Wszystkie wersje widoczne z prawej strony ekranu). Warto jednak pamiętać, że na razie to jedynie faza testów, toteż działanie może nie być pozbawione błędów.

Z tego miejsca warto przypomnieć, że w Firefoksie 63 zadebiutują również nowe ustawienia związane z blokowaniem śledzenia użytkownika. Dzięki temu podczas przeglądania witryn, internauci będą zostawiać za sobą mniej typowych śladów. Mozilla chce testować również inne metody, dzięki którym prywatność użytkowników powinna być bardziej chroniona. Implementacja nowości jest jednak rozłożona w czasie i nawet po udanych testach, część z nowych opcji trafi do stabilnej wersji przeglądarki dopiero w przyszłym roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)