Matura 2020: wyciek arkusza przed egzaminem? CKE zgłosiło sprawę na policję

Strona głównaMatura 2020: wyciek arkusza przed egzaminem? CKE zgłosiło sprawę na policję
08.06.2020 17:44
Matura 2020 w Technikum TEB w Tychach, fot. Kamila Kotusz/Agencja Gazeta
Matura 2020 w Technikum TEB w Tychach, fot. Kamila Kotusz/Agencja Gazeta
bEhNOZHa

CKE podejrzewa, że mogło dojść do przestępstwa związanego z ujawnieniem treści arkusza z języka polskiego w związku z dzisiejszą Maturą 2020 z tego przedmiotu. Instytucja zgłosiła sprawę na policję.

bEhNOZGt

Mogło dojść do wycieku arkusza maturalnego z języka polskiego

Dzisiaj 8 czerwca 2020 o godzinie 9:00 rozpoczął się się egzamin maturalny z języka polskiego. Jednym z dwóch pytań jakie padły na poziomie podstawowym było:

Jak wprowadzenie elementów fantastycznych do utworu wpływa na przesłanie tego utworu? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do podanych fragmentów Wesela, do całego dramatu Stanisława Wyspiańskiego oraz do wybranego tekstu kultury.

350320115046501780

Jak wykazało narzędzie Trendy Google już o godzinie 6:32 rano nastąpił nagły skok w wyszukiwaniu (bardzo specyficznego swoją drogą) hasła "wesele elementy fantastyczne".

bEhNOZGv

Matura 2020: na celowniku województwo podlaskie

Trendy Google pokazały również, że ten nagły skok w wyszukiwaniach hasła dotyczącego Wesela nastąpił w Białymstoku.

Redakcja dobrychprogramów poprosiła Ministerstwo Edukacji Narodowej o ustosunkowanie się o sytuacji. Oto komunikat rzecznika prasowego MEN, Anny Ostrowskiej:

[frame]W związku z informacjami dotyczącymi możliwych wywołań w Google fraz związanych z tematem tegorocznego egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym z terenu województwa podlaskiego przed godz. 9:00, informuję, że w tej sprawie dziś zostanie złożone na policję przez CKE zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Dalsze kroki będą uzależnione od ustaleń śledczych.[/frame]

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEhNOZHr