Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

GG za darmo w telefonie..?

Wykonywanie połączeń głosowych i pisanie SMS-ów już nie wystarcza użytkownikom telefonów mobilnych. Rozwój technologiczny, który w ostatnim czasie jest dość duży przyzwyczaił posiadaczy komórek do takich gadżetów jak aparat fotograficzny, radio, odtwarzacz muzyki czy swobodne korzystanie z internetu w telefonie. Wielu użytkowników korzysta na co dzień z portali społecznościowych, porozumiewa się za pomocą komunikatorów internetowych, więc dlaczego miałby nie korzystać z nich na swoim telefonie? Chcąc być w stałym kontakcie ze znajomymi z Facebook`a czy GG nie mając dostępu do komputera do tego celu służy nam nasz telefon, który powoli swoimi możliwościami dorównuje komputerom.

Wiele modeli telefonów obecnych teraz na rynku wymaga połączenia z internetem dlatego większość z nas wykupuje pakiety internetowe za określoną kwotę, aby nie płacić dodatkowych pieniędzy za ilość pobranych danych.

Mamy już „stały” dostęp do internetu w naszym urządzeniu, więc wystarczy uruchomić komunikator (większość telefonów ma już fabrycznie zainstalowany oficjalny komunikator GG) i już możemy cieszyć się kontaktem z innymi użytkownikami GG.

Cieszyć się możemy, ale ile ta radość nas będzie kosztować?

Pierwszy tydzień użytkowania nasza radość będzie kosztować nas tylko opłatę za wykorzystany transfer danych. Jeśli mamy pakiet internetowy wykupiony lub korzystamy z WiFi to się nie musimy martwić o dodatkowe koszty z tytułu użytkowania komunikatora.

A co dalej?

Jeśli spodobała nam się mobilna wersja oficjalnego programu GG możemy z niego nadal korzystać, ale już nie za darmo, ponieważ producent dodatkowo pobiera opłatę za dostęp do usługi, płacimy również za przesyłanie danych swojemu operatorowi komórkowemu.

Cennik Mobilne Gadu-Gadu (aplikacja działa we wszystkich sieciach)

1,22 PLN (1 PLN + VAT) GG w telefonie na 7 dni - 0,17 gr dziennie
4,88 PLN (4 PLN + VAT) GG w telefonie na 30 dni - 0,16 gr dziennie
10,98 PLN (9 PLN + VAT) GG w telefonie na 90 dni - 0,12 gr dziennie

Podsumowując korzystanie z Mobilnego Gadu-Gadu płacimy podwójnie: za dostęp do aplikacji oraz za ilość przesłanych danych.

Nie da się taniej!?

Możemy skorzystać z alternatywy jaką proponują nam operatorzy komórkowi mianowicie z GG Plus, PlayGG lub EraGG. W ramach tych programów płacimy tylko za dostęp do aplikacji niezależnie od ilości przesłanych danych.

Ile to kosztuje w danej sieci komórkowej?

Przez pierwszy tydzień z usługi GG Plus korzystamy za darmo*.
Po tygodniu, za każde kolejne 7 dni, płacimy 1,50 zł z VAT.
Można również aktywować aplikację od razu na 30 dni i zapłacić 5 zł z VAT.

PlayGG przez pierwsze dwa tygodnie będziemy korzystać z darmo*.
Po tym okresie za dostęp do PlayGG zapłacimy od 1,22 zł za tydzień.

EraGG pierwszy tydzień darmowo*, później płacimy 1,5 zł tygodniowo lub 5zł miesięcznie.

*darmowo- tzn. w danym okresie nie płacimy za dostęp do aplikacji i ilość przesłanych danych.

Dużej oszczędności nie poczyniliśmy, ponieważ mając wykupiony pakiet internetowy nadal dodatkowo do naszej faktury zostanie doliczona opłata za dostęp do aplikacji (w GG Plus, PlayGG i Era GG jedynie nie martwimy się o ilość przesłanych danych, ponieważ w tych usługach płacimy tylko za dostęp a nie za ilość przesłanych danych). Jest to dobre rozwiązanie dla osób nie posiadających wykupionego pakietu internetowego.

Czy można inaczej..? Dlaczego nie wykorzystać połączenia WiFi w naszym telefonie czy wykupionego pakietu internetowego?

Możemy z tego skorzystać pod jednym warunkiem, że zrezygnujemy z oficjalnego programu Mobile GG i zainstalujemy sobie wersję mobilną PALRINGO. Dokładny opis komunikatora w moim kolejnym wpisie.

A czy to jest legalne..?

Zgodnie z regulaminem komunikatora Gad-Gadu art. 20.

Korzystanie z usług Komunikatora Gadu-Gadu (w szczególności komunikacja z innymi Użytkownikami Komunikatora Gadu-Gadu) jest możliwe wyłącznie za pomocą rozpowszechnianego przez Operatora oprogramowania służącego do korzystania z tych usług, dostępnego na stronie internetowej http://www.gadu-gadu.pl,(...). Korzystanie przez Użytkownika z usług Komunikatora Gadu-Gadu oraz komunikacja z innymi Użytkownikami Komunikatora Gadu-Gadu za pomocą innych programów, w szczególności służących do świadczenia przez inne podmioty innych usług internetowych, w tym usług komunikatorów internetowych stanowi naruszenie postanowień niniejszego Regulaminu.(...)

Wykorzystując Palringo do komunikacji między użytkownikami Gadu Gadu łamiemy art. 20.

Co nam za to grozi..?

Art 21.

Korzystanie przez Użytkownika z usług Komunikatora Gadu-Gadu z naruszeniem Regulaminu lub Licencji stanowi podstawę do podjęcia przez Operatora działań mających na celu uniemożliwienie Użytkownikowi korzystania z usług Komunikatora Gadu-Gadu, w szczególności poprzez rozwiązanie przez Operatora Licencji, co skutkuje pozbawieniem Użytkownika możliwości korzystania z Numeru Użytkownika.

Zgodnie z regulaminem za jego złamanie możemy zostać pozbawieni numeru GG. Szkoda, że operator ogranicza nas użytkowników i tworzy pewnego rodzaju monopol protokołu GG. Pozostaje nam więc liczyć, że nie będzie egzekwował tego rodzaju naruszeń i nie pozbawi nas numeru. 

Komentarze

0 nowych
kubut   19 #1 10.03.2011 11:57

sam korzystam z plusgg, te 5 zł na miesiąc jest dla mnie praktycznie nie odczuwalne. Jednak na komputerze korzystam z aqq od kilku lat, i nie został mi zablokowany numer gg. Ten punkt w regulaminie jest martwy i niech taki zostanie.
Ps. Komentarz pisze na komórce :)

bart86   10 #2 10.03.2011 12:13

na pc używam aqq a na telu parlingo nie zamierz płacić za korzystanie z komunikatora komuś z gg się powaliło na punkcie zarabiania kasy wolał bym te 5zł przeznaczyć na cel dobroczynny i zrezygnować z gg niż im płacić

antiferno   7 #3 10.03.2011 12:24

omg wlasnie mialem pisać o tym :| ...

WODZU   18 #4 10.03.2011 12:27

A ja się zastanawiam po co w ogóle korzystać z GG na telefonie? Nie prościej zadzwonić lub wysłać SMS?

PanQrixPL   1 #5 10.03.2011 12:49

po pierwsze: Palringo potrafi gubić wiadomości gdy tracimy zasięg czego nie robi MGG-Java. Nawet stary i nierozwijany mobiDesk tego nie robi.
po drugie: nie każde MGG jest płatne. Niestety najpopularniejsza wersja - wersja Java - nadal jest płatna. Bezpłatne są wersje dla Androida i iPhone'a
3: ceny są niższe przy kolejnym doładowaniu o połowę, jeśli doładujesz je w trakcie obowiązywania poprzedniego doładowania
4: z MGG Java (i każdego innego) można korzystać za free (na takich samych zasadach co Palringo) na dwa sposoby: legalnie z GaduAIR (nie trzeba posiadać tej karty, wystarczy ją zakupić (5zł), potem możesz ją wyrzucić i GG nadal będzie darmowe w każdej sieci) lub poprzez hack w ustawieniach połączenia internetowego telefonu (wtedy MGG jest i bez reklam i bez opłat), co jednak łamie regulamin programu (tak samo jak używanie Palringo)

flaszer   10 #6 10.03.2011 12:59

Nie zupełnie jest tak jak piszesz. Co do opłat w PlayGG, 2 tygodnie za darmo - tyczy się do za korzystanie z samej usługi. Nadal płaci się jednak za przesył danych - sam Play proponuje w tym wypadku wykupienie pakietu internetowego.

quadro555   7 #7 10.03.2011 13:56

No to łamię regulamin gg i to dwukrotnie(na laptopie mam kopete a na telefonie parlingo). Na szczęście parlingo obsługuje też Jabbera.
No i używam tylko w ramach własnej sieci wifi, gdyż nie zawsze chce mi się włączać komputer.

natuszek   3 #8 10.03.2011 16:24

"Podsumowując korzystanie z Mobilnego Gadu-Gadu płacimy podwójnie: za dostęp do aplikacji oraz za ilość przesłanych danych."
z tym się nie zgodzę, nie wiem jak teraz ale z pół roku temu korzystając z mobilnego gg w sieci Plus GSM płaciłam tylko abonament za usługę w tym był już naliczony koszt transferu i dodatkowo płacić nie trzeba było.

steemm   12 #9 10.03.2011 17:23

jeśli nie korzystasz z oficjalnego programu gadu-gadu a np używasz wtw/aqq/(wstaw dowolny komunikator) do korzystania z ich sieci to też łamiesz ich regulamin ;)

DeJk_SEBA   7 #10 10.03.2011 17:40

GG beta 2 na Androida do końca marca chyba za darmo.

master_zonk6   7 #11 10.03.2011 18:18

to żarty. Ja mam darmowy MobiDesk, pakiet 250 MB za 20 zł/m-c. Gadam cały miesiąc przez gg i surfuję po necie z Operą Mini.
Oczywiście są mniejsze pakiety np. 100 MB za 10 zł/m-c i 25 MB za 5 zł/m-c.

Moim zdaniem takie rozwiązanie jest bardziej optymalne.

djDziadek   17 #12 10.03.2011 18:45

Biorąc pod uwagę dostępność bezpłatnych i otwartych sieci Wi-Fi, korzystam w komórce z telefonu internetowego (VOIP) i taniej i jednak lepiej niż klepanie tekstów w jakimkolwiek komunikatorze.

Ardziej   5 #13 10.03.2011 19:22

GG, szaleje, GG dla Andka do końca Maja za darmo !
PS. Wydaję mi się, że ponad 20% spokojnie nie używa programu od GG, nie ma szans aby zbanowali wszystkich, bo im się to nie opłaci, jak to kurde, gdzie moi znajomi teraz są, no nie walić GG, przechodzę na XMPP. - tak ma być !
Ludzie chcecie używać GG do pisania a nie nagrywania filmów, to używajcie XMPP itp. tylko nie GG, czas zniszczyć ten monopol.

TestamenT   13 #14 10.03.2011 20:35

Gdyby GG Network S.A. przestrzegało tych punktów w swoim regulaminie to mogło by się okazać że musieliby zablokować sporą liczbę numerów.
A w tedy zapewne gadu-gadu mogłoby nie przetrwać :)

  #15 10.03.2011 20:59

Polecam: vCommunicator na Androida.

dansys80   4 #16 10.03.2011 21:35

Supskrybcja mobilnego GG za darmo (no prawie za darmo):
Kupujemy starter w sieci gaduAir, następnie należy go powiązać z naszym numerem GG
Od tej chwili supskrybcja jest ważna tak dlugo jak długo ważne jest konto.
Koszt przedłużenia 10zł na 90 dni (na aukcji doładowanie można kupić już od 7zł)

Tanio i legalnie

roobal   16 #17 10.03.2011 23:25

Popraw te ceny, bo masz podane z 22% VATem ;)

Pozdrawiam!

kubut   19 #18 11.03.2011 00:14

@master_zonk6 - ja płacę w Plusie 6 zł za 125 mb ;) A GG i tak nie ciagnie z tego transferu, bo transmisja danych jest za darmo (lub wliczona w abonament za gg, jak ktoś woli takie nazewnictwo)

max1910   8 #19 11.03.2011 07:57

@flaszer: Sprawdzę tą informację.
@natuszek: Mobilne GG a GG Plus to coś innego. Mianowicie Mobilne GG działa w każdej sieci i płacisz za jego używanie podwójnie (za dostęp do aplikacji + transfer), a w GG Plus, PlayGG lub EraGG jest do specjalnie dedykowane GG w danej sieci i wtedy płacisz tylko za dostęp do aplikacji niezależnie od ilości przesłanych danych.
@roobal: Cenny wziąłem z oficjalnej strony GG, ale masz rację. Jeszcze nie zmienili na stronie :)

tores1977   11 #20 11.03.2011 08:19

W dniu w którym GG zacznie przestrzegać art. 20. i egzekwować art. 21 rozpocznie się koniec ich protokołu, z czego bardzo bym się cieszył.
Jak bardzo przekonać ludzi do czegoś innego, widzimy na przykładzie GG. XMPP powinno dawno wymieść z rynku GG lecz tak się nie stało,

master_zonk6   7 #21 11.03.2011 09:06

@ kubu
Nigdy nie miałem abonamentu to nie wiem. Mam prepaid - 36i6.

axl_pl   2 #22 11.03.2011 09:17

Szkoda, że we wpisie o mobilnym gadu-gadu zabrakło informacji o sieci komórkowej gadu-gadu:P Tam za dostęp do gg nie trzeba nic dodatkowo płacić. Swoją drogą ta sieć posiada najtańszą ofertę nie tylko na gg.

Mayron   6 #23 11.03.2011 13:33

Na razie oficjalny klient GG jest darmowy a wersja na Androida jest dużo lepsza od innych klientów ;d

GabbaMan   2 #24 11.03.2011 16:22

A nie slyszaly dzieci o inspiro ... ?

Gorgoroth   7 #25 11.03.2011 19:07

Tak się składa, że na Androida najlepszy jest vCommunicator ;-)

Jany   11 #26 11.03.2011 22:44

Na jave jest dobry Nimbuzz.

  #27 12.03.2011 14:27

Warto że mobilne gg 2.0 na androida jest za free do końca maja 2011

  #28 12.03.2011 19:50

Co ten wpis tutaj robi? Moderacja śpi?
Jak tak dalej pójdzie, to wkrótce pojawią się wpisy zatytułowane "Darmowy Photoshop" w których autor będzie pisał o GIMPie i Photoshopie z torrentów bądź Rapidshare.

  #29 12.03.2011 23:03

Najlepszym darmowym rozwiązaniem jest Inspiro

  #30 13.03.2011 12:13

A ja polecam GaduAir

  #31 17.03.2011 13:03

wczoraj zainstalowałam GG na tel.i zjadło mi aż 15 zloty jestem w szoku co źle zrobiłam odpiszcie??

  #32 31.07.2011 22:39

mam problem mam gg w telefonie i dopiero co wykupiłam pakiet ale od dwóch dni nie mogę załoczyć bo jest napisane na wyświetlaczu brak zasięgu a zasięg mam czemu nie działa

  #33 31.07.2011 22:41

proszę o pomoc nie mogę załaczyć gg bo wykazuje mi brak połączenia

  #34 18.08.2011 23:04

ja także mam problem z wykupieniem gadu, bo wykazuje mi brak połączenia.. co zrobić?!

  #35 12.03.2012 22:12

Czy w abonamencie mam za darmo bo zmieniłem z karty na abonament i mi nie wyskoczyło do zapłaty jak mam to rozumieć ??

  #36 08.05.2012 10:56

jaki kod trzeba pisać żeby miec gg bo ja nigdzie nie widze ??

  #37 24.05.2012 15:34

spróbuje

  #38 24.05.2012 16:17

Nie macie po prostu neta w w telefonie :P Miałam tak :D

  #39 14.06.2012 13:31

jak wziąść gg za darmo na telefon?

  #40 05.07.2012 18:04

na jaki numer i o jakiej tresci

  #41 20.07.2012 17:17

hmm mam samsung s3350 i nie mam pojecia co zrobic zeby kozystac na nim z gg za pomoca wi-fi jak macie jakis pomysl... pomozcie xD z gory bardzo dziekuje =]

  #42 10.08.2012 13:22

błagam pomóżcie. mam telefon nokia 6303 korzystałam z gg kilka miesięcy. od kilku dni nie mogę pobrać na telefon tej aplikacji. zawsze sysyłałam sms o treści gg na numer 8075 i dostałam sms zwrotny i pobierałam, a od kilku dni mam z tym problem. jak chce pobrac aplikacje wyskakuje problem. i komunikat brak certyfikatu w telefonie lub na karcie sim. pomużcie mi co mam z tym zrobić

  #43 17.08.2012 19:49

jak pisze z komputera na gg z kolezankom i do niej na telefon plus czy ja cos za to płace chcem sie dowiedziec dzieki

  #44 24.08.2012 16:58

jak mam pobrać to gg ?

  #45 20.12.2012 18:38

Może mi ktos powiedzieć jak zrobic żeby mi nie pobierało z neta ani wifi tylko chciałabym 5zł na miesiąc zapłatić :) pomocy...

  #46 02.11.2013 10:14

Jak ten kod się zwie