bDUBPlJx

Maxima5.43.2

Pobierz program
przy pomocy Asystenta pobierania
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Maxima to jeden z najlepszych programów typu CAS (ComputerAlgebra System) tj. systemów algebry komputerowej, które wspomagająwykonywanie obliczeń symbolicznych.

bDUBPlJz

Programy tego typu nie podająnp. liczby jako wyniku przy obliczaniu całki (jak to ma miejsce wprzypadku systemów numerycznych) ale funkcję. Możliwości programuobejmują m.in. różniczkowanie i całkowanie symboliczne, symbolicznerozwiązywanie równań (w tym różniczkowych), upraszczanie wyrażeńalgebraicznych, operacje na macierzach, możliwość rysowaniawykresów 2D/3D i inne.

Program oferuje dowolną precyzję obliczeń,możliwość definiowania własnych funkcji przez użytkownika, a takżemożliwość programowanie w LISPie. Od wersji 5.10 zawierazintegrowaną nakładkę GUI - wxMaxima.

Zaproponuj zmiany w opisie
Zgłoś aktualizację programu
Udostępnij
Linki do programu
bez Asystenta pobierania
Maxima 5.43.2wersja stabilna (32-bit)
Maxima 5.43.2wersja stabilna (64-bit)
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.49 ocen
ProducentMaxima Team
Liczba pobrań58 237
Data aktualizacji28 sty 2020
Rozmiar pliku119.38 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bDUBPlKe
bDUBPlKv