McAfee chroni zdalnie

McAfee chroni zdalnie

03.04.2006 13:59

Firma McAfee, poinformowała owprowadzeniu na polski rynek nowych usług zarządzanegobezpieczeństwa informatycznego przeznaczonego dla małych i średnichprzedsiębiorstw. Mają one pozwolić na lepsze zabezpieczenie tychfirm, które nie posiadają odpowiednio wykwalifikowanego personeluzajmującego się bezpieczeństwem. Z oferty skorzystały już firmybiorące udział w testach pilotażowych. Małe i średnie firmy będą mogły wykupić usługi zdalnego zarządzaniabezpieczeństwem informatycznym od partnerów handlowych i resellerówproduktów McAfee należących do programu McAfee Security Alliance.Firmy te zadbają o zainstalowanie i odpowiednie skonfigurowanieniezbędnego oprogramowania, będą też mogły zdalnie nadzorowaćpoprawność i skuteczność jego pracy. W skład oferowanych przez McAfee usług zarządzanych wchodzą:

Managed VirusScan z AntySpyware- proste w instalacji i utrzymaniu oprogramowanie antywirusowe iantypyware'owe przystosowane do zdalnego administrowania przezpartnera

Managed Desktop Firewall- osobisty firewall, przystosowany do zdalnego administrowaniaprzez partnera

Managed Security Messaging Services- usługa zabezpieczenia i filtrowania spamu i wirusów w poczcieelektronicznej

Wszystkie rozwiązania są specjalnymiwersjami programów McAfee z zakresu bezpieczeństwa sieciowego. Sąone przystosowane do zdalnego instalowania i zarządzania zapośrednictwem specjalnej witryny internetowej prowadzonej przezMcAfee. Dzięki temu firmy informatyczne będą mogły roztoczyć zdalnąopiekę nad stanem bezpieczeństwa swoich klientów, będą mogłysprawdzać, czy programy poprawnie ściągały aktualizacje, otrzymywaćinformacje o wykrytych wirusach lub próbach ataków, będą też mogłyzdalnie wymusić niektóre działania. Równocześnie, do minimumzostała ograniczona komunikacja skierowana do bezpośredniegoużytkownika komputera - tak, aby nie był on "straszony"informacjami, których nie będzie potrafił wykorzystać. Bezpieczeństwo informatyczne jest poważną bolączką MiŚP, azwłaszcza najmniejszych przedsiębiorstw. Obecnie, będą one mogłypowierzyć obsługę bezpieczeństwa swoich komputerów zaufanymspecjalistom. Dzięki wykorzystaniu narzędzi McAfee sprawdzonych unajbardziej wymagających klientów, wiedzy gromadzonej przez czołowecentrum AVERT, unikatowych mechanizmów zdalnego zarządzaniadostosowanych do specyfiki małych firm oraz umiejętności naszychpartnerów, małe firmy będą mogły wdrożyć równie skutecznemechanizmy bezpieczeństwa, co banki i duże korporacje. Jest tomilowy krok na drodze do zapewnienia bezpieczeństwa informatycznegomałym i średnim przedsiębiorstwom - powiedział Tomasz Zińko,dyrektor generalny McAfee Polska.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)