MediaTek zapowiada nowy układ SoC przeznaczony dla topowych urządzeń

MediaTek zapowiada nowy układ SoC przeznaczony dla topowych urządzeń15.07.2014 18:41
MediaTek zapowiada nowy układ SoC przeznaczony dla topowych urządzeń
Tomek Kondrat

MediaTek, tajwański producent układów SoC, przymierza się do produkcji sprzętu do najnowszych flagowców. Król urządzeń ze średniej i niskiej półki chce tym samym podbić sektor rynku obecnie okupowany przez Qualcomma i Exynosa.

Dzisiaj MediaTek zapowiedział swój najnowszy czip – ośmiordzeniowy MT6795. Jest to pierwszy układ tej azjatyckiej firmy, który w pełni obsłuży łączność LTE oraz 64-bitowe systemy operacyjne. Układ obsługuje również 2K oraz nagrywanie filmów w zwolnionym tempie. SoC wyposażono w technikę CorePilot, która zapewnia równomierne rozłożenie ciepła przy zachowaniu maksymalnej wydajności. Wdrożenie najnowszych rozwiązań do flagowych MediaTeków pozwoli na zdobycie znacznej części rynku. Obecnie tajwańskie układy można odnaleźć wśród urządzeń takich marek jak Samsung. Tajwańczycy mogą zdobyć jeszcze większą część rynku, jeśli zdecydują się udostępnić źródła jądra systemu, które wykorzystane jest w systemie działającym na ich układach. Spora część producentów telefonów unika używania SoC-ów MediaTeka z powodu łamania zasad licencyjnych.

350110236771903425

Mohit Bhushan, który jest szefem marketingu MediaTeka w Stanach Zjednoczonych, stwierdził, że MT6795 jest flagowcem, który będzie deptał po piętach najnowszym Snapdragonom. Biorąc pod uwagę wyniki MediaTeka wśród tańszych urządzeń, należy traktować te słowa poważnie. Qualcomm jest zdecydowanym liderem rynku z 64% udziałem, ale to może się szybko zmienić. Układy MediaTeka stanowią obecnie 12% rynku, a ich liczba ciągle rośnie.

Najnowszy SoC MediaTeka powinien pojawić się w telefonach jeszcze w tym roku. Małym problemem będzie certyfikacja LTE na rynku amerykańskim, dlatego najnowsze flagowce wyposażone w ten układ powinny pojawić się w USA na początku 2015 roku.

Bhushan twierdzi, że zainteresowanie operatorów jest bardzo duże. Najbardziej powinni cieszyć się użytkownicy, gdyż z pewnością ceny flagowych modeli znacznie spadną, gdy zostanie w nich zastosowany SoC MediaTeka.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)