Mega już działa

Mega już działa

19.01.2013 19:42, aktualizacja: 23.01.2013 12:48

Usługa Kima Dotcoma, która ma wywołać rewolucję na rynku, zmienić świat na lepsze i wystraszyć Stany Zjednoczone, a jednocześnie chronić użytkowników i samego Dotcoma przed powtórką z wydarzeń sprzed roku, już działa. Włączenie jej obwieścił Kim Dotcom na Twitterze o 18:47 naszego czasu — dokładnie rok po najeździe na jego nowozelandzką rezydencję. Usługa Mega w chwili pisania tego artykułu jest obciążona i ciężko się dostać na jej stronę, podobno rejestrują się tysiące osób na minutę, a w ciągu pierwszej godziny założonych zostało 100 tysięcy kont.

Milioner chwali się, że pojedynczy rack pracujący na rzecz Mega ma do dyspozycji łącze o większej przepustowości, niż cała Nowa Zelandia. Ponadto prawnicy Mega pracują nad zapewnieniem byłym abonentom kont premium Megaupload dostępu do kont premium na Mega bez opłat, za to z dodatkowymi bonusami. Abonamenty dają spore możliwości — od 500 GB przestrzeni i 1TB transferu za 13 dolarów do 4 TB przestrzeni i 8TB transferu za 40 dolarów miesięcznie. Promocja, jak zwykle, zabawna. Właściciele płatnych kont mają do dyspozycji także różne narzędzia pozwalające kontrolować pobieranie plików.

"Death to the Dinosaur!" feat. Kim Dotcom - Mega Launch Song!

Jeśli odejmiemy cały polityczny szum, jaki generuje Dotcom, jego usługa może okazać się całkiem ciekawą alternatywą dla poszukujących bezpiecznego miejsca do przechowywania plików. Przy tworzeniu konta generowana jest para 2048-bitowych kluczy RSA, pliki są szyfrowane przy wysyłaniu na serwery oraz przy pobieraniu, przez co na dyskach serwerów „nie widać”, co użytkownicy przechowują — Dotcomowi nie grozi więc, że na serwerach znajdą się „dowody piractwa”. Z kluczami trzeba oczywiście obchodzić się ostrożnie, aby nie wpadły w niepowołane ręce. Mega nie ma klienta desktopowego synchronizującego pliki, więc trzeba mieć pod ręką przeglądarkę, aby skorzystać z napisanego w HTML5 menedżera plików. Warto do tego mieć pod ręką Chrome, bo obecnie tylko on prawidłowo obsługuje stronę Mega…

Obraz

Do pojedynczych plików można wygenerować linki umożliwiające pobranie przez znajomych (wygenerowany zostanie także klucz do odszyfrowania danych), a jeśli odbiorca również jest posiadaczem konta na Mega, pliki od razu pojawią się na jego dysku.

Przy okazji na SoundCloud Dotcoma można znaleźć zablokowane przez nowozelandzkie radio reklamy Mega.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (115)