Menedżery piłkarskie mają się dobrze. Top Eleven pobrało już 100 milionów graczy

Strona głównaMenedżery piłkarskie mają się dobrze. Top Eleven pobrało już 100 milionów graczy
18.05.2015 17:19
Menedżery piłkarskie mają się dobrze. Top Eleven pobrało już 100 milionów graczy
Paweł Piskurewicz
Paweł Piskurewicz

Menedżery piłkarskie mogą się wydawać niszą w świecie gier, zwłaszcza mobilnych. Nic bardziej mylnego, czego dobrym przykładem jest Top Eleven. Gra nie tylko świętuje w tym roku swoje piąte urodziny, ale też 100 milionów pobrań.

100 milionów pobrań nie oznacza oczywiście liczby aktywnych graczy. Ta jest mniejsza, ale i tak robi wrażenie. Jak podają autorzy każdego miesiąca w Top Eleven gra 10 milionów osób, z czego 4 miliony loguje się do gry codziennie. Pomoga w tym fakt, że gra jest dostępna nie tylko na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS, ale również z poziomu przeglądarki.

Top Eleven 2015 | Be A Football Manager | Official Trailer

Top Eleven oferuje kilka trybów zabawy w tym ligę, puchar oraz ligę mistrzów. Nieodłącznym elementem menadżerów są też rozbudowane opcje związane z edycją składu naszego klubu, treningami, transferami, obiektami i całą otoczką finansową. I choć miłośnicy statystyk, tabel, prawdziwych drużyn i zawodników mogą czuć spory niedosyt, to jednak dostępne w grze opcje pozwalają poczuć, że przejmujemy kontrolę nad rozwojem własnego klubu. W zabawie nie przeszkadza niewielka ilość licencji.

350136693133043649

Duży wpływ na popularność ma też zapewne darmowa dystrybucja. Ta wiąże się nierozerwalnie z mikropłatnościami. Im mniej mamy czasu na grę, im gorzej radzimy sobie z dobrymi zakupami i strategią podczas meczu, tym bardziej niezbędne będzie sięgnięcie po dodatkowe środki. Oczywiście walutę możemy zdobyć na wiele sposobów podczas gry, oglądając reklamy itp., ale mikropłatności znacząco ułatwiają zadanie, a przy okazji skracają czas potrzebny na zbieranie funduszy i pomocy.

Top Eleven nie zastąpi w pełni klasycznych menadżerów piłkarskich, jednak nie taka jest jego rola. Uproszczone mechanizmy zarządzania i edycji sprawiają, że tytuł jest o wiele bardziej przystępny dla użytkowników. 100 milionów pobrań oraz ilość aktywnych graczy pokazują że, takie rozwiązanie znalazło sporą grupę zwolenników. Nawet jeżeli w dużej mierze oparto je na mikropłatnościach. Grę w wersji dla systemów iOS oraz Android możecie pobrać z naszej bazy aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)