Mercedes CLA Coupé podczas ESL One 2019. Takim samochodem odjedzie najlepszy gracz

Mercedes CLA Coupé podczas ESL One 2019. Takim samochodem odjedzie najlepszy gracz

Mercedes prezentuje nowy model samochodu podczas ESL One w Katowicach
Mercedes prezentuje nowy model samochodu podczas ESL One w Katowicach
Oskar Ziomek
23.02.2019 17:50, aktualizacja: 24.02.2019 11:47

Turniej ESL One 2019 w Katowicach trwa. To wielkie święto graczy, ale poza rozrywką w wirtualnym świecie, wiele innych atrakcji zależy wod sponsorów. Jednym z nich jest Mercedes-Benz, który wykorzystał tę okazję, aby po raz pierwszy zaprezentować w Polsce nowy model: CLA Coupé.

To szczególny model w gamie, ponieważ z jednej strony stanowi rozszerzenie najpopularniejszej grupy stosunkowo niewielkich samochodów Mercedesa, ale z drugiej – to właśnie taki samochód będzie nagrodą dla najlepszego zawodnika w tym turnieju. W CLA Coupé uwagę przykuwa przede wszystkim deska rozdzielcza. Stylistycznie nawiązuje ona do wnętrza znanego z Mercedesa Klasy A, który swoją polską premierę miał podczas zeszłorocznego turnieju ESL One.

  • Mercedes CLA Coupé przed sceną w Spodku.
  • Nowoczesne wnętrze CLA Coupé. Za kierownicą dwa duże ekrany do obsługi systemu multimedialnego.
[1/2] Mercedes CLA Coupé przed sceną w Spodku.

W nowym Mercedesie również zastosowano dwa główne wyświetlacze, których zawartość można niemal dowolnie zmieniać. Przed kierowcą, zamiast imitacji tradycyjnych zegarów, można wyświetlić między innymi obraz z nawigacji czy dodatkowe dane o pojeździe.

Mercedes stawia na sztuczną inteligencję

Podobnie jak rok temu w przypadku Klasy A, również w CLA Coupé kluczową funkcją jest wbudowany asystent głosowy. Dzięki niemu kierowca może rozmawiać z pojazdem i uzyskiwać od niego odpowiedzi na dość nietypowe pytania, w tym o pogodę czy wyniki meczów. Cały system nazywany jest Mercedes-Benz User Experience, czyli w skrócie: MBUX.

CLA Coupé trafi w ręce najlepszego gracza tego turnieju.
CLA Coupé trafi w ręce najlepszego gracza tego turnieju.

Jak się okazuje, jego istotnym elementem jest sztuczna inteligencja. Samochód z czasem uczy się upodobań kierowcy, by w przyszłości na tej podstawie podpowiadać różne działania na ekranie. Jednym z nich może być proponowanie ustawienia danego celu w nawigacji po tym, gdy samochód nauczy się, że użytkownik regularnie o danej porze chce się dostać do wybranego miejsca.

Nowego CLA można także obsługiwać przy pomocy gestów. Pozwalają one szybko uruchamiać ulubione funkcje systemu. Dzięki czujnikom samochód potrafi też samodzielnie rozpoznać, kiedy kierowca sięga w stronę innego fotela i wtedy ten zostanie podświetlony, by łatwiej znaleźć na nim przedmioty w ciemności.

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['cmp', false]); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'gde-default', '15ZLcu_aGLZHzWp.zAXZHdU5HZEZP8bpNXXS6Q2fg8f.X7', 'norljtmsch', 'izwthhwhpgoubrbvuwpwxweyfuoz'], ['viewable', 'gde-default', '15ZLcu_aGLZHzWp.zAXZHdU5HZEZP8bpNXXS6Q2fg8f.X7', 'kpismqghhg', '_gde_isndwl_kpismqghhg']);

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)