Messenger otrzymał nową funkcję. Usprawni działanie

Messenger otrzymał nową funkcję. Usprawni działanie

Messenger otrzymał nową funkcję
Messenger otrzymał nową funkcję
Źródło zdjęć: © Unsplash
30.03.2022 07:25, aktualizacja: 30.03.2022 07:51

Messenger od teraz pozwala na korzystanie z nowej funkcji. Meta ogłosiła wprowadzenie komend tekstowych, które przypominają te, które znamy z innych komunikatorów. Wpłyną one przede wszystkim na komunikację w czatach grupowych.

Messenger otrzymał nową funkcję, która powinna wyraźnie wpłynąć na komunikację w czatach grupowych. Chodzi o obsługę komend tekstowych. Rozwiązanie to jest dobrze znane choćby użytkownikom Discorda.

Jedną z najważniejszych komend, którymi można się już posługiwać, jest @everyone. Jak łatwo się domyślać, pozwala ona na wysłanie powiadomienia do wszystkich członków konwersacji grupowej, dzięki czemu można zapomnieć o ręcznym wymienianiu imion każdego z nich. Każdy, kto w przeszłości był zmuszony do wołania kilkunastu osób, wywołując każdą z osób z osobna, będzie wdzięczny za wprowadzenie nowej funkcji.

Messenger otrzymał komendy tekstowe
Messenger otrzymał komendy tekstowe© Meta

Drugą z ważnych opcji jest /silent, czyli całkowite przeciwieństwo poprzedniej komendy. Dzięki niej nikt nie otrzyma powiadomienia o przesłanej wiadomości. Na oficjalnym blogu Messengera za przykład jej użycia podano komunikację z osobami z innej strefy czasowej. W takiej sytuacji łatwo przez pomyłkę obudzić kogoś w środku nocy z powodu błahej sprawy.

/Pay to komenda, którą niebawem otrzymają użytkownicy Messengera w Stanach Zjednoczonych. Właściciele urządzeń z iOS i Androidem będą mogli dzięki niej w łatwiejszy sposób rozliczać się między sobą.

Posiadacze sprzętu Apple będą mogli cieszyć się też trzema mniej ważnymi komendami, które jednak mogą być przydatne. Pierwsza z nich to /gif, która pozwala na otwarcie sekcji z gifami. Pozostałe dwie pozwalają na użycie klasycznych emotikonów. Chodzi o /tableflip, które wstawi do tekstu emotikon "(╯°□°)╯︵ ┻━┻" oraz /shrug odpowiadające za "¯\_(ツ)_/¯"

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)