Metro to już nie Metro

03.08.2012 12:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W tym tygodniu pożegnamy się z nazwą Metro, z którą już tak zdążyliśmy się oswoić w kontekście interfejsu Windowsa 8, RT, Windows Phone i kolorowych kafelków.

Zaczęło się od notatki, którą otrzymali deweloperzy, z prośbą o zaprzestanie używania terminu Metro w odniesieniu do kafelkowego interfejsu systemów Microsoftu. Do zmiany nazwy Microsoft prawdopodobnie został zmuszony na drodze prawnej przez niemiecką firmę Metro AG, do której należą znane nam dobrze marki Media Markt, Saturn czy Real. Metro AG jeszcze nie skomentował sytuacji, za to Microsoft już potwierdził, że zastąpi słowo Metro czymś innym. Oficjalnie dotychczasowa nazwa była jedynie nazwą kodową i nigdy nie miała być wykorzystywana w dialogu z klientem jako nazwa komercyjna. A jednak...

Czym zostanie zastąpione słowo Metro, jeszcze nie wiemy. Są obawy, że będzie to nazwa na miarę firmy, która ją wymyśli, na przykład zalecana obecnie tymczasowa nazwa New User Interface (Nowy Interfejs Użytkownika). Pozostaje mieć nadzieję, że oparty na tekście styl okienek zyska równie chwytliwą i łatwą do zapamiętania, jak Metro, nazwę.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (63)
Zobacz także