Microsoft aktualizuje Office Web Apps, co z Office dla Maków?

Microsoft aktualizuje Office Web Apps, co z Office dla Maków?

19.07.2012 13:54

Office Web to aplikacje znane z pakietu Office dostępne z poziomu przeglądarki w ramach SkyDrive. Aplikacje, które bezpośrednio konkurują z tymi dostępnymi w ramach Google Drive, dogoniły zaprezentowany niedawno pakiet Office 2013.

Nowy Office Web jest przede wszystkim dużo szybszy, niż poprzednia wersja, a jego interfejs został ujednolicony z najnowszym Office'em desktopowym. Za tym idzie oczywiście wygodniejsza praca na ekranach dotykowych. Poza tym, w programach znajdziemy między innymi dużo lepsze śledzenie zmian wprowadzanych przez innych użytkowników w ramach pracy grupowej. Narzędzia do rysowania wykresów w Excelu generują przyjemniejsze dla oka, wygładzone obrazki, zaś PowerPoint lepiej radzi sobie z wyświetlaniem czcionek w prezentacjach. OneNote również został ubrany w styl Metro, zaś Outlook zyskał funkcje pozwalające mu w pełni konkurować z GMailem, na przykład łatwiejszy dostęp do filtrów.

Microsoft podzielił się również swoimi planami dotyczącymi Office dla Maków. Zazwyczaj wersja dla komputerów z jabłkiem ukazuje się rok po wersji dla Windows, ale nadal nie wiemy, czy równolegle z właśnie udostępnionym do testów Office 2013 rozwijany jest Office 2014 for Mac. Możliwe, że nie...

Posiadacze Office 2011 for Mac w momencie premiery Office 2013 otrzymają jednak aktualizację, która doda do pakietu znaną z windowsowej wersji integrację ze SkyDrive, Office 365 i narzędziami do pracy grupowej w środowiskach firmowych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)