Microsoft aktualizuje wyszukiwarkę obrazków Bing

Microsoft aktualizuje wyszukiwarkę obrazków Bing

Wojciech Cybulski
25.01.2011 09:45

Stworzona przez Microsoft wyszukiwarka Bing doczekała się aktualizacji modułu odpowiedzialnego za wyszukiwanie obrazków.

Wyszukiwarka obrazków Bing otrzymała poprawiony silnik, dzięki któremu zapytanie użytkownika jest dokładniej analizowane pod kątem powiązań z Facebookiem i nowościami publikowanymi w Sieci. Ponadto wprowadzono zmiany związane z regulowaniem rozmiaru miniatur - wybranie opcji "small" powoduje wyświetlenie kolażu, dzięki czemu na ekranie mieści się jednocześnie kilkaset obrazków. Wprowadzono także nowy mechanizm sugestii, który dla wybranych haseł proponuje użytkownikowi kilka wariantów zawężenia wyszukiwania. Microsoft przebudował także stronę główną Bing Images i umieścił na niej praktyczne zestawienie najbardziej popularnych grafik. Jest ono regularnie aktualizowane w oparciu o bieżącą aktywność użytkowników Binga.

Zmiany wprowadzone przez Microsoft w pierwszej kolejności trafiły do angielskiej wersji Bing Images. Polska odsłona wyszukiwarki obrazków nie została jeszcze zaktualizowana.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)