Microsoft błędnie identyfikuje sprzęt i blokuje aktualizacje

Microsoft błędnie identyfikuje sprzęt i blokuje aktualizacje

Microsoft błędnie identyfikuje sprzęt i blokuje aktualizacje
28.04.2017 19:23

W celu promowania najnowszej wersji Windowsa, Microsoft zdecydował się znacząco ograniczyć możliwości jego starszych, choć nadal w pełni funkcjonalnych i popularnych wersji. W ostatnim czasie informowaliśmy, że na maszynach wyposażonych w nowe procesory Kaby Lake i Razen z Windowsem 7 i 8.1 zablokowana zostanie możliwość aktualizacji.

Decyzja ta wywołała uzasadnioną krytykę. Poza niewiele znaczącymi różnicami w usypianiu wątków i brakiem natywnej obsługi USB 3.0 w Windowsie 7, nie ma w teorii żadnych technicznych problemów z działaniem najnowszych układów AMD i Intela na starszych wersjach Windowsa. Osobną kwestię stanowi fakt, że Microsoft deklarował wsparcie dla tych systemów kolejno 2018 i 2023 roku.

Niestety, nie dla tych użytkowników, którym do gustu nie przypadł Windows 10. Dla nich jedynym rozwiązaniem jest zainstalowanie opisywanej przez nas łatki, która usuwa blokadę aktualizacji. Okazuje się jednak, że Microsoft – najprawdopodobniej przez pomyłkę – posunął się znacznie dalej, niż deklarował.

Jak informuje serwis InfoWorld, komunikat o nieobsługiwanym sprzęcie zobaczyli także posiadacze starszych procesorów. Windows Update zostało zablokowane na maszynie z Intel Pentium Dual Core E5400 (2009 r.) czy Celeronem J1900 (2013 r.). O tym, że to tylko pomyłka świadczy wcześniejsze blokowanie układów AMD Carrizo – Microsoft potwierdził, że to efekt błędu.

Problem ma tkwić w błędnej identyfikacji konfiguracji sprzętowej, można zatem oczekiwać, że blokady aktualizacji starszych wersji Windowsa mogą się powtarzać. W takim przypadkach zalecamy wykorzystanie skryptu, który na GitHubie udostępnił użytkownik zeffy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (113)