Microsoft chce pomóc przenosić aplikacje iOS na Windows Phone 7

Microsoft chce pomóc przenosić aplikacje iOS na Windows Phone 7

Grzegorz Niemirowski
30.04.2011 23:47

Microsoft udostępnił zestaw narzędzi pomocnych przy portowaniu aplikacji napisanych dla systemu iOS, a więc na urządzenia firmy Apple, takie jak iPhone, iPod czy iPad, na platformę Windows Phone.

Najważniejszym z udostępnionych narzędzi jest aplikacja pomagająca mapować API iPhone/iOS na Windows Phone 7 API. Nie jest to translator, który automatycznie przetłumaczy kod źródłowy. Jest to raczej rodzaj ściągi, pozwalającej sprawdzić jakim wywołaniom API z WP7 odpowiadają wywołania API iOS. Dokumentacja API WP7 pochodzi z artykułów MSDN opisujących Silverlight, C# i XNA. Dostępne są także krótkie przykładowe kody źródłowe. Opisane narzędzie nie zawiera mapowań dla całego API iOS, skupiono się na takich obszarach jak Internet, interfejs użytkownika oraz zarządzanie danymi.

Udostępniono także dokument “Windows Phone 7 Guide for iPhone Application Developers” a oraz serię filmików w których programiści opowiadają o swoich doświadczeniach z portowania aplikacji z iOS na Windows Phone. Microsoft poinformował ponadto, że pracuje nad podobnym zestawem narzędzi, pomocnym przy portowaniu z Androida.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)