Microsoft chce wprowadzić widgety za pomocą Edge'a

Microsoft chce wprowadzić widgety za pomocą Edge'a

Microsoft chce wprowadzić widgety za pomocą Edge'a
Karolina Kowasz
18.02.2021 09:04

Microsoft robi kolejne podejście do widżetów. Tym razem firma zdecydowała się na wykorzystanie przeglądarki Microsoft Edge w celu ich zaimplementowania w Windows 10.

Według informacji Windows Latest, firma testuje widżety internetowe na pulpicie, które są pobierane z kart przeglądarki Edge lub aplikacji internetowych. Obecnie w fazie testów są funkcje Wiadomości i Pogoda, które będzie można przyczepić do pulpitu. Użytkownik w ten sposób uzyska dostęp do widżetu za pośrednictwem pływającej ikony, która znajduje się nad innymi aplikacjami systemu Windows, nawet po zamknięciu przeglądarki.

Nie jest to jednak jedyna funkcja, która pojawi się w Microsoft Edge. Microsoft w swojej przeglądarce wprowadzi także nowy sposób wyszukiwania kart. Będzie to szczególnie przydatne, gdy użytkownik będzie szukać odpowiedniej karty w sytuacji otworzenia dziesiątek innych. Pojawi się również pojedyncza ikona pokazująca wszystkie zainstalowane rozszerzenia, a użytkownicy będą mogli podpinać niektóre z nich na pasku adresu by mieć do nich szybszy i łatwiejszy dostęp.

Obraz

Póki co Microsoft nie podał kiedy te funkcje będą dostępne dla ogółu społeczeństwa. Wszystkie wymienione funkcje są w fazie testów, jednak wyglądają bardzo obiecująco i z pewnością spotkają się z ciepłym odbiorem przez społeczność.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)