Microsoft: Creators Update najlepszą wersją Windows 10

Microsoft: Creators Update najlepszą wersją Windows 10

Microsoft: Creators Update najlepszą wersją Windows 10
Mariusz Błoński
21.09.2017 11:36

John Cable piastujący w Microsofcie funkcję dyrektora zarządzającego programami, serwisowaniem i dostarczaniem Windows podzielił się na oficjalnym blogu Windows statystykami na temat awaryjności Creators Update. Pozwoliło mu to określić ostatnią wersję systemu najlepszą z dostępnych wersji Windowsa 10.

Gdybyśmy chcieli zgadnąć, którą z wersji uznał za najlepszą, to mielibyśmy sporą szansę trafić w nią metodą na chybił-trafił. Dotychczas bowiem, przy najlepszych chęciach, doliczymy się nie więcej niż 4 wersji tego systemu, czyli wersja oryginalna (Threshold 1), November Update (Threshold 2), Anniversary Update (Redstone 1) oraz Creators Update (Redstone 2). Jak myślicie, którą z nich menedżer uznaje za najlepszą? Oczywiście tę najnowszą.

Dlaczego zatem Creators Update jest lepsza od trzech wcześniejszych edycji Windows 10? Otóż dlatego, że jest najlepiej działającą i stabilną wersją Windows 10 w historii.

Pierwszą rzeczą, na którą zwraca uwagę Cable, jest wydłużenie czasu pracy na bateriai. Możesz teraz oglądać streaming wideo o 2,5% dłużej, a filmy offline o 5% dłużej niż w przypadku Windows 10 Anniversary Update, zachwala menedżer. To jednak nie wszystko. Praca z przeglądarką Edge może być o 17% dłuższa, a w porównaniu w Windows 10 November Update aplikacja Mail jest o 40% bardziej oszczędna pod względem energii zużywanej w czasie synchronizowania poczty w tle. To tylko kilka z wielkiej liczby usprawnień, które przełożyły się na dłuższy czas pracy na bateriach.

Wersja Creators Update działa też szybciej niż Anniversary Update. Cable zapewnia, że start komputera jest o 13% szybszy, a logowanie po starcie odbywa się nawet 18% szybciej. Z kolei odblokowanie maszyny za pomocą mechanizmu Windows Hello działa o 30% szybciej, a MS Edge działa o 53% szybciej. Zoptymalizowano też pracę Menu Start oraz wyszukiwarkę.

To jeszcze nie wszystko. Windows 10 Creators Update jest też stabilny. Ekosystem Windows 10 obejmuje ponad 400 000 sterowników, dlatego też Microsoft ściśle współpracuje z producentami urządzeń i oprogramowania, by upewnić się, że wszystko działa jak należy. Wśród użytkowników, którzy zastosowali Creators Update odnotowaliśmy 18-procentowy spadek liczby pewnych problemów związanych ze stabilnością. Dzięki współpracy z naszymi partnerami, liczba problemów ze stabilnością systemu operacyjnego i sterowników zmniejszyła się o 39% w porównaniu z Anniversary Update, zapewnia Cable.

Wszystko to przekłada się na wymierne korzyści nie tylko dla użytkowników, ale też Microsoftu. Cable zdradza, że zespół odpowiedzialny za wsparcie klienta odbiera obecnie znacznie mniej telefonów i próśb o pomoc niż wcześniej. Również najważniejsi partnerzy OEM Microsoftu informują o zmniejszeniu zapotrzebowania na wsparcie techniczne ze strony klientów.

Na koniec menedżer zostawił kwestie bezpieczeństwa. Jak zawsze, najnowsza wersja Windows 10 dostarcza najnowszych rozwiązań z dziedziny bezpieczeństwa. Aby z nich skorzystać, już dzisiaj zaktualizuj system do Creators Update, zachęca Cable.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (84)