Microsoft Defender ATP debiutuje na Linuksie, a na tym nie koniec

Microsoft Defender ATP debiutuje na Linuksie, a na tym nie koniec
Piotr Urbaniak

21.02.2020 12:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft obiecywał, że zamierza przenieść platformę Defender ATP na inne systemy i słowa dotrzymał. Właśnie pojawiła się wersja poglądowa dla Linuksa, a firma z Redmond zapowiada też przenosiny na Androida oraz iOS.

Jak tłumaczy producent, wydanie pakietu Microsoft Defender ATP na Linuksie to ukłon w stronę użytkowników, którzy sami prosili o takie rozwiązanie. I cóż, trzeba przyznać, że istotnie tak mogło być. Nie chodzi tu bowiem o prosty antywirus czy nawet silnik skanujący, lecz cały arsenał narzędzi bezpieczeństwa, pozwalający na monitoring i diagnostykę sieci, także po ataku.

Patrząc z technicznego punktu widzenia, Microsoft nie napracował się jakoś szczególnie. Defender ATP już od jakiegoś czasu zintegrowany jest z rozwiązaniami korporacyjnymi, m.in. Skype'em dla Biznesu, Azure Security Center, Office'em 365 i Cloud App Security. Tak więc binarki na Linuksa musiały być mniej lub bardziej gotowe. Wiadomo bowiem doskonale, z jakiego systemu korzysta cała chmura Microsoftu.

"Niniejszym ogłaszamy kolejny krok na naszej drodze do zapewnienia przez Microsoft bezpieczeństwa, dzięki publicznej wersji poglądowej Microsoft Defender ATP dla systemu Linux. Rozszerzenie ochrony klienckiej na Linuksie było od dawna ważnym punktem zapytań naszych klientów i cieszymy się, że możemy to osiągnąć" – czytamy w informacji prasowej.

Microsoft dodaje też, że Defender ATP wkrótce zawita na Androida i iOS. Jednak w tej sprawie szczegóły mają paść dopiero 24 lutego, podczas imprezy RSA Conference.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (176)