Microsoft Edge: wkrótce synchronizacja rozszerzeń, surferska mini-gierka i inne

Strona głównaMicrosoft Edge: wkrótce synchronizacja rozszerzeń, surferska mini-gierka i inne
23.04.2020 10:36
Pojawiły się dwie nowe testowe wersje przeglądarki Microsoft Edge, fot. Microsoft
Pojawiły się dwie nowe testowe wersje przeglądarki Microsoft Edge, fot. Microsoft
bEgjYJty

Microsoft wydał właśnie nową wersję Microsoft Edge Beta z oznaczeniem 83. Wprowadza ona kilka istotnych zmian. Oprócz tego firma z Redmond udostępniła także nową wersje Edge dla deweloperów, która z kolei doda jeszcze inne nowe funkcje.

bEgjYJsR

Wersję Microsoft Edge Beta 83 sprawdzały przez sześć tygodni osoby korzystające z kanałów testowych Canary i Dev. Nowości, jakie się w niej znajdują to przede wszystkim synchronizacja rozszerzeń między przeglądarką w wersji PC a mobilną, jak również opcja dodania wszystkich otwartych kart do Kolekcji.

Nowe funkcje zyskuje także wbudowane narzędzie do edycji PDF-ów, jak również czytnik immersyjny, który pozwoli nam skupiać się na jednej linijce tekstu.

Jest także mały akcent growy. Wszyscy doskonale znamy dinozaura skaczącego nad kaktusami na pustyni z Chrome. Microsoft postanowił nie być w tym aspekcie gorszy i stworzył mini-gierkę z surfowaniem. Pojawia się ona wtedy, gdy utraciliśmy połączenie z internetem. Wersję Beta można pobrać ze strony Microsoft Edge Insider.

Tak wygląda nowa mini-gierka w Microsoft Edge, fot. Windows Central
Tak wygląda nowa mini-gierka w Microsoft Edge, fot. Windows Central

W międzyczasie na kanał Dev trafiła jeszcze nowsza wersja przeglądarki, z oznaczeniem 84. Ma ona trzy funkcje, z czego jedna szczególnie ważna. Jest ona związana z trybem pełnoekranowym, gdzie uzyskamy także dostęp do kart i paska adresu bez wychodzenia z tego trybu – jest to tzw. Shy UI.

bEgjYJsT

Dwie inne nowości to bardziej funkcje dla sektora Enterprise. W jednej z nich będzie można za pomocą polityki zarządzania wyłączyć możliwość utworzenia skrótu do Edge'a na pulpicie (jeśli organizacja preferuje czyste pulpity). Druga z nich to opcja wyłączenia przeglądania PDF-ów przez wbudowany czytnik Edge'a. Wtedy użytkownicy otrzymają stosowne powiadomienie. Następna publiczna aktualizacja dla przeglądarki Edge nastąpi w połowie maja. Microsoft przeskoczy o dwie wersje wzwyż, ze względu na to, by zgrać się z kalendarzem uaktualnień Chromium.

[frame]Stabilna, konsumencka wersja Microsoft Edge na Windowsa i macOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.[/frame]

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
bEgjYJtP