Microsoft Edge z trybem dla dzieci. Ma blokować nieodpowiednie treści

Microsoft Edge z trybem dla dzieci. Ma blokować nieodpowiednie treści

fot. Godong/Universal Images Group via Getty Images
fot. Godong/Universal Images Group via Getty Images
17.02.2021 15:18, aktualizacja: 17.02.2021 15:53

Przeglądarka Microsoft Edge ma zyskać tryb Kids Mode, mający na celu ochronę dzieci przed niepożądanymi treściami. Z nowej funkcji mogą skorzystać już testerzy Edge.

Wybranie Kids Mode, a więc trybu dla dzieci odbywa się poprzez kliknięcie na ikonkę profilu w prawym górnym rogu przeglądarki. Oprócz istniejących opcji przeglądania internetu jako "gość" (czyli bez profilu) oraz dodawania profilu, pojawi się tam także specjalna ikonka do włączania Kids Mode.

Co powoduje wybranie trybu dla dzieci? Przede wszystkim włącza mechanizm Bing SafeSearch, który blokuje wszelkie strony zawierające tzw. "treści dla dorosłych", a oprócz tego ma domyślnie skonfigurowaną listę bezpiecznych stron dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Microsoft podzielił Kids Mode na dwa warianty - jeden la dzieci 5-8 lat i drugi 9-12 lat.

Użycie trybu dla dzieci nie wymaga tworzenia specjalnego konta. Jeśli będziemy chcieli wprowadzić dodatkowe wyjątki do listy bezpiecznych stron - możemy to uczynić, ale proces ten wymaga potwierdzenia ze strony osoby posiadającej pełnoprawnej konto. Przeglądarka poprosi nas wtedy o login i hasło.

Dziecko także nie będzie mogło sobie samodzielnie wyjść z Kids Mode, bo do tego również potrzeba hasła. Nasze pociechy będą też chronione od mechanizmów śledzących w internecie - informacje o nich i ich nawykach w sieci nie będą w żaden sposób zbierane.

W przyszłości Microsoft ma poszerzyć tryb dla dzieci o dodatkowe funkcje. W tym momencie sprawdzają go członkowie programu testowego, a niedługo ma już wejść oficjalnie, wraz z poprawkami naniesionymi po fazie testów.

Microsoft Edge na Windowsa, macOS-a, Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)