Microsoft i polski rząd będą pomagać startupom w Polsce

Microsoft i polski rząd będą pomagać startupom w Polsce

Microsoft i polski rząd będą pomagać startupom w Polsce
30.03.2017 10:52

Polski rząd wspiera Microsoft przy tworzeniu przestrzeni współpracy i inspiracji dla startupów na polskim rynku. Wczoraj CEO Microsoftu spotkał się z polskimi politykami, w tym z wicepremierem Mateuszem Morawieckim, polskimi przedsiębiorcami i wspólnie podali szczegóły nowej inicjatywy.

Projekt o wdzięcznej nazwie Startberry ma zapewnić startującym projektom 650 metrów kwadratowych przestrzeni roboczej, 7 sal konferencyjnych i przestrzeń do organizowania wydarzeń, zdolną pomieścić 120 osób. Ma tam być też dobra kawiarnia – w końcu kawa jest motorem napędowym branży. Nowa przestrzeń współpracy zostanie uruchomiona juz w lipcu przy ulicy Grochowskiej w Warszawie. Niestety póki co nie ma widoków na to, by inicjatywa wyszła poza stolicę.

Mamy w Polsce fantastycznych absolwentów uczelni technicznych, mamy zorientowaną na wysokie technologie rządową strategię rozwoju, mamy wreszcie polskie startupy coraz śmielej podbijające rynki zagraniczne. Cieszymy się, że dostrzegają to tacy znaczący rynkowi gracze jak twórcy inicjatywy Startberry. To miejsce, gdzie będą mogły kiełkować młode, lokalne firmy, które już wkrótce dorównają sukcesowi światowych marek. Dzięki zaangażowaniu wszystkich partnerów, zarówno po stronie rządowej, jak i biznesowej, młody polski biznes zyskuje wsparcie w drodze na szczyt – Wicepremier Mateusz Morawiecki podczas ogłoszenia

Powstanie Startberry jest możliwe dzięki współpracy trzech firm, z czego dwóch polskich. Za zarządzanie przestrzenią i infrastrukturę odpowiadać będzie Senfino, mająca w portfolio między innymi iTaxi, PozzaPortal i współpracę z Microsoftem. Warto zaznaczyć, że Senfino wyrosło z turnieju Imagine Cup. 6 lat później zatrudnia 30 osób, ma biura w Polsce i spółkę-córkę w Nowym Jorku. Wsparcie świadczyć będzie też specjalizująca się w „rozpędzaniu” startupów firma EYnovation (EY).

Ogłoszona wspólna inicjatywa Senfino, EY i Microsoft umożliwi przygotowanie kompletnej oferty wsparcia, zarówno technologicznego jak i biznesowego, dla rozwijających się projektów. Obok inspirującej przestrzeni do pracy, młode spółki działające w ramach Startberry będą miały dostęp do najnowszych nowinek IT i rozwiązań chmurowych Microsoftu, wiedzy technicznej, usług konsultingowych oferowanych przez EY oraz mentoringu i wsparcia Senfino. Startberry ma stanowić centrum wymiany wiedzy oraz miejsce spotkań społeczności startupów, deweloperów i przedsiębiorców. Dodatkowo w ramach programu młode firmy będą mogły brać udział w licznych warsztatach i spotkaniach doradczych w zakresie wykorzystania rozwiązań Microsoftu.

Startberry otworzy również projektom startupowym dostęp do szerszej bazy klientów w Polsce i za granicą. Dzięki wsparciu ze strony Startberry każdy polski startup ma uzyskać pomoc w budowie cyfrowych kompetencji i ekspansji na nowe rynki.

Poza tym, że dla Microsoftu to kolejna okazja, by przekonywać młodych z pomysłem do swoich rozwiązań, Startberry będzie też instrumentem stymulującym cyfrową transformację w Polsce, jak określił Satya Nadella działanie startupów w naszym kraju.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)