Microsoft Launcher jak Android 9 i iOS 12 – zatroszczy się o uzależnionych od smartfonu

Microsoft Launcher jak Android 9 i iOS 12 – zatroszczy się o uzależnionych od smartfonu

Źródło: Depositphotos
Źródło: Depositphotos
Piotr Urbaniak
23.11.2018 07:00

Wraz z Androidem 9.0 na smartfony trafiła funkcja pozwalająca kontrolować czas, jaki spędzamy przed ekranem urządzenia. Coś podobnego, jako moduł „Czas przed ekranem”, oferuje także iOS 12. Teraz możliwość samokontroli uzyskają nawet użytkownicy leciwego Androida 4.2, a to za sprawą coraz popularniejszego Microsoft Launchera w nowej wersji 5.1.

Przyznam szczerze, że osobiście nie mam pojęcia, jaki jest sens informowana kogoś, ile czasu spędza z telefonem w ręku. Czy to ma być forma walki z uzależnieniami? Cóż, w takim razie pozostaje tylko czekać na spotkanie wspólnoty AA, gdzie zamiast mówić o okresie abstynencji, nałogowcy będą prowadzić statystyki wypitych piw i półlitrówek. Tak czy inaczej, trudno się dziwić, że w branży opanowanej przez cyferki zapanowała moda na... kolejne cyferki.

Wzorem czystego Androida 9.0 Pie czy iOS 12, Microsoft Launcher 5.1 podaje sumaryczną liczbę minut spędzonych z telefonem w ręku, a ponadto dzieli całkowity wynik na składowe dla poszczególnych aplikacji i pozwala sprawdzić dane z ostatniego tygodnia.

Przy czym nie jest to jedyna spośród wprowadzonych nowości, ponieważ dodano jeszcze integrację z windowsowymi Sticky Notes oraz To-Do. Nawiasem mówiąc – widać tym samym, jak firma z Redmond gorączkowo stara się doścignąć ekosystem Apple'a. Synchronizacja notatek pomiędzy Makiem a iPhone'm to jedna z najciekawszych funkcji u konkurencji.

Aktualnie Microsoft Launcher 5.1 dostępny jest tylko w kanale beta, stąd chcąc go pobrać należy dołączyć do programu testowego. Niemniej wkrótce nowe funkcje trafią zapewne do wszystkich użytkowników. Zatem, drogi czytelniku, owocnej walki z uzależnieniem od smartfonu ;)

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)