Microsoft może świętować: to już pewne, że stworzył nową klasę sprzętu

Microsoft może świętować: to już pewne, że stworzył nową klasę sprzętu

04.11.2016 15:09, aktual.: 04.11.2016 17:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mamy okazję patrzeć, jak Microsoft się zmienia. Z nudnawego nerda staje się towarzyszem artystów i branży kreatywnej w ogóle. Już przed oficjalną premierą Surface Studio wiadomo było, że Satya Nadella chce obrać nowy kierunek.

Welcome to your new workspace

Nowym celem Microsoftu nie jest zwyczajne produkowanie sprzętu, ale tworzenie nowych kategorii, o czym szef Microsoftu powiedział w wywiadzie udzielonym WSJ. Fiasko układu w którym pecet stanowiłby centrum uwagi pozwoliły Microsoftowi na wyciągnięcie wniosków, dzięki którym korporacja odkryła w sobie żyłkę wynalazczości.

A najlepsza miarą tego, czy Microsoft rzeczywiście jest w stanie swoimi pomysłami tworzyć całe klasy sprzętu, może być chęć naśladownictwa jego działań przez innych producentów. Dzięki informacjom, do których dotarł serwis Engadget, możemy już z pewnym przekonaniem stwierdzić, ze Surface Studio rzeczywiście zapoczątkował nowy trend, który podchwycony został już przez Della.

Obraz

Dell pracuje już bowiem nad własną zaawansowaną cyfrową deską kreślarską, która oficjalną premierę będzie miała podczas przyszłorocznego CES-a, a zatem w styczniu. Dell nie skopiował konstrukcji Surface Studio kropka w kropkę: urządzenie będzie się składało z dwóch modułów: tabletu z ekranem oraz właściwego ekranu. Niemniej jego wielkość i potencjalne spektrum zastosowań pokrywa się w dużej mierze z tym, co w ostatnim czasie zaprezentował Microsoft.

Obraz

W tworzeniu nowych klas urządzeń Microsoft nie poprzestał jednak tylko na Surface Studio – świetne wrażenie robi także innowacyjny kontroler w formie pokrętła, czyli Surface Dial. Już wcześniej Microsoft informował, że w planach jest produkowanie walców przez innych producentów, na co nie trzeba było czekać długo. Wraz ze swoim nowym komputerem all-in-one Dell zaprezentuje także własne pokrętło o takich samych możliwościach, jak Dial.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (59)
Zobacz także