Microsoft na razie nie usunie luk w Internet Explorerze

07.01.2011 14:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft poinformował na swoim blogu, że na razie nie planuje usunięcia głośnych luk wykrytych niedawno w przeglądarce Internet Explorer.

W przyszłym tygodniu ukażą się dwa biuletyny bezpieczeństwa Microsoftu, których zadaniem jest naprawienie luk wykrytych w systemie Windows. Poprawki dotyczyć będą zarówno dziur wykrytych w Windows Vista, jak i w pozostałych wersjach systemu firmy z Redmond. Microsoft nie zdecydował się jednak na wyeliminowanie luk w przeglądarce Internet Explorer. W sprawie pierwszej z nich, która odkryta została w grudniu zeszłego roku, wciąż prowadzone są badania. Zanotowano już próby ataków z wykorzystaniem dziury. Microsoft obiecuje informować na bieżąco o postępie prac nad usunięciem luk w swojej przeglądarce.

O kolejnych lukach w Internet Explorerze wykrytych przez pracownika firmy Google, Michała Zalewskiego, w ogóle nie wspomniano. Zostały one wykryte już w lipcu zeszłego roku, jednak od tego czasu Microsoft nie zdecydował się na załatanie dziur. Szerzej na ten temat informowaliśmy na początku tygodnia. Zdaniem Microsoftu, w najbliższym czasie nie zostanie również usunięta luka w systemie Windows występująca w komponencie Graphics Rendering Engine. Firma zaleca na razie swoim klientom, aby odebrać sobie prawa do pliku shimgvw.dll. Można to zrobić z wiersza polecenia lub też "wyklikać" we właściwościach pliku.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (83)