Microsoft na razie nie usunie luk w Internet Explorerze

Microsoft na razie nie usunie luk w Internet Explorerze

07.01.2011 14:09

Microsoft poinformował na swoim blogu, że na razie nie planuje usunięcia głośnych luk wykrytych niedawno w przeglądarce Internet Explorer.

W przyszłym tygodniu ukażą się dwa biuletyny bezpieczeństwa Microsoftu, których zadaniem jest naprawienie luk wykrytych w systemie Windows. Poprawki dotyczyć będą zarówno dziur wykrytych w Windows Vista, jak i w pozostałych wersjach systemu firmy z Redmond. Microsoft nie zdecydował się jednak na wyeliminowanie luk w przeglądarce Internet Explorer. W sprawie pierwszej z nich, która odkryta została w grudniu zeszłego roku, wciąż prowadzone są badania. Zanotowano już próby ataków z wykorzystaniem dziury. Microsoft obiecuje informować na bieżąco o postępie prac nad usunięciem luk w swojej przeglądarce.

O kolejnych lukach w Internet Explorerze wykrytych przez pracownika firmy Google, Michała Zalewskiego, w ogóle nie wspomniano. Zostały one wykryte już w lipcu zeszłego roku, jednak od tego czasu Microsoft nie zdecydował się na załatanie dziur. Szerzej na ten temat informowaliśmy na początku tygodnia. Zdaniem Microsoftu, w najbliższym czasie nie zostanie również usunięta luka w systemie Windows występująca w komponencie Graphics Rendering Engine. Firma zaleca na razie swoim klientom, aby odebrać sobie prawa do pliku shimgvw.dll. Można to zrobić z wiersza polecenia lub też "wyklikać" we właściwościach pliku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (83)