Microsoft: Nie mamy czym walczyć ze smartfonami Samsunga i Apple

Microsoft: Nie mamy czym walczyć ze smartfonami Samsunga i Apple

22.07.2015 13:17

Firma z Redmond od przejęcia działu Nokii odpowiedzialnego za smartfony, skupiała się tylko na urządzeniach z niskiej i średniej półki. Takie podejście spowodowało, że Microsoft nie posiada godnego przeciwnika dla iPhone’a 6 czy Samsunga Galaxy S6. Zauważył to CEO firmy i zapowiedział, że niebawem to się zmieni.

Rok temu w sprzedaży pojawiła się Nokia Lumia 930 i jak do tej pory nie widzieliśmy żadnego topowego smartfona od Microsoftu. Na rynku pojawiały się przede wszystkim urządzenia ze średniej i niskiej półki cenowej. Było to spowodowane między innymi tym, że drogie smartfony z Windows Phone sprzedają się słabo, popularnością cieszą się najtańsze modele, takie jak Lumia 520. Natomiast od wydania Lumii 930 najwięksi producenci pokazali swoje topowe urządzenia i przy nich roczna Nokia nie wypada dobrze. Daleko jej do iPhone’a 6 czy Samsunga Galaxy S6.

Obraz

Obecny CEO Microsoftu, Satya Nadella dostrzegł, że jego firma nie oferuje żadnego smartfona, który mógłby powalczyć z konkurentami z najwyższej półki. Jednak już niebawem ma to się zmienić i korporacja z Redmond powalczy o klientów szukających drogich, wydajnych i dobrze wykonanych smartfonów. Microsoft właśnie pracuje nad dwoma modelami z najwyższej półki – Lumią 950, która zastąpi obecną Lumię 930, a także niebawem zobaczymy Lumię 950 XL.

Pierwszy smartfon, czyli Lumia 950 będzie posiadała 5,2-calowy ekran Quad HD. Jej sercem będzie sześciordzeniowy Snapdragon 808, a na pokładzie znajdzie się 3 GB RAM i 32 GB na dane użytkownika z możliwością rozbudowania kartą microSD. Kamera umieszczona na plecach wykona zdjęcia w 20 MP, a frontowa w 5 MP. Pojemność akumulatora będzie wynosiła 3000 mAh. Drugi smartfon – Lumia 950 XL zostanie wyposażona w 5,7-calowy ekran Quad HD. W jej wnętrzu znajdzie się ośmiordzeniowy układ Snapdragon 810, ciekawe czy firmie uda się rozwiązać problem przegrzewania się tego procesora. Do dyspozycji dostaniemy 3 GB RAM, 32 GB pamięci na dane z możliwością rozbudowania kartą pamięci. Kamery nie będą różniły się względem mniejszej Lumii 950, ale główna ma posiadać 3 lampy LED, co ma pozwolić na wykonywanie świetnych zdjęć nocą. Pojemność akumulatora będzie wynosiła 3300 mAh. Oba modele mają posiadać USB Type-C, smukłe metalowe obudowy, a także wsparcie dla trybu Continuum. Oczywiście nad całością będzie czuwał Windows 10 Mobile.

Nadchodzące topowe Lumie zapowiadają się bardzo dobrze i jak najbardziej będą konkurencja dla smartfonów Samsunga, HTC czy Apple. Należy jednak pamiętać, że Lumia 930 również była godnym przeciwnikiem, w naszej recenzji zdobyła wysoką ocenę. Natomiast klienci tym urządzeniem nie byli zbytnio zainteresowani. Jego problemem były braki Windows Phone, a dokładnie brak wielu popularnych aplikacji. Ubogi sklep to małe zainteresowanie wśród użytkowników, z kolei mała liczba użytkowników, to małe zainteresowanie wśród deweloperów. Jeśli Windows 10 Mobile nie przyniesie w tej kwestii zmian, to Lumię 950 i 950 XL również czeka niska popularność.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)