Microsoft nie zapomniał o klasie premium, nadchodzą topowe Lumie

Microsoft nie zapomniał o klasie premium, nadchodzą topowe Lumie13.07.2015 19:25
Microsoft nie zapomniał o klasie premium, nadchodzą topowe Lumie

Microsoft intensywnie pracuje nad nowymi smartfonami. W najbliższym czasie na rynku powinny pojawić się Lumie klasy premium. Prawdopodobnie wśród nich znajdzie się wyczekiwany od dłuższego czasu, nowy topowy model. W końcu najwyższy czas, aby Microsoft pokazał własną odpowiedź na Samsunga Galaxy S6 czy iPhone’a 6.

W poprzednim tygodniu informowaliśmy Was, że firma z Redmond zmienia swoje podejście do rynku smartfonów. Skutkiem zmian będzie zwolnienie aż 7800 osób, głównie zajmujących się sprzętem z Windows Phone. Dodatkowo na rynku ma pojawiać się mniej modeli Lumii, nowe portfolio ma być skuteczniejsze i ograniczone do trzech grup klientów.

350138933512005569

Według najnowszych informacji Microsoft właśnie pracuje nad kolejnymi modelami smartfonów z serii Lumia. W najbliższym czasie na rynku ma pojawić się kilka nowych urządzeń. Wśród nich znajdą się modele określane jako Lumie klasy premium, które zostaną stworzone z myślą o zbliżającym się Windows 10 Mobile. Z pewnością te smartfony zostaną wyposażone w podzespoły z najwyższej półki, tak aby pod względem wydajnościowym mogły konkurować z obecnymi topowymi smartfonami Samsunga, HTC czy innego producenta. Obecny flagowy model Microsoftu, czyli Lumia 930 odstaje coraz wyraźniej od konkurencji. W końcu na jej pokładzie znajdziemy czterordzeniowego Snapdragona 800 o taktowaniu 2,2 GHz oraz 2 GB RAM. Natomiast Sony, Samsung czy HTC produkują już urządzenia z ośmiordzeniowymi układami wykonany w 14-nanometrowym procesie technologicznym. Dodatkowo coraz częściej możemy spotkać wyświetlacze o imponującej rozdzielczości Quad HD.

Nie mamy dokładnych danych o modelach, które niebawem pojawią się na rynku. Jednak prawdopodobnie na sklepowych półkach wyląduje Lumia 940 i większa Lumia 940 XL. Model oznaczony liczbą 940 zostanie wyposażony w 5,2-calowy ekran Full HD, sześciordzeniowego Snapdragona 808, 3 GB RAM, a także dwie kamery – frontowa 5 MP i tylna 20 MP z technologią PureView. Większy smartfon – Lumia 940 XL różni się przede wszystkim 5,7-calowym ekran Quad HD, a także ośmiordzeniowy Snapdragonem 810. Mamy nadzieję, że Microsoftowi uda się opanować ten procesor, który w HTC One M9 i Xperii Z3+ wypadł tragicznie.

Najnowsze informacje o nowych Lumiach mogą świadczyć, że Microsoft nie zamierza drastycznie ograniczać produkcji nowych smartfonów. Trudno dziś powiedzieć jak dokładnie będą wyglądały zapowiadane zmiany. Możliwe, że firma będzie tworzyła modele z niskiej, średniej i wysokiej półki, tak samo jak obecnie, tylko że będzie ich po prostu mniej. Mimo iż obecnie pojawiły się wieści o Lumiach klasy premium, to jest to mało prawdopodobne, że firma skupi się tylko na takich urządzeniach. W końcu Windows Phone kilka procent rynku smartfonów zawdzięcza przede wszystkim tanim urządzeniom.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)