Microsoft podał ceny Office 2013

Microsoft podał ceny Office 2013

18.09.2012 10:05, aktualizacja: 18.09.2012 13:00

Microsoft oficjalnie poinformował o cenach pakietu Office 2013. Firma z Redmond idzie w ciekawym kierunku i dostarcza nie tylko oprogramowanie biurowe, ale także przestrzeń SkyDrive i pakiet minut do wykorzystania w rozmowach telefonicznych przez Skype.

Tradycyjne, czyli instalowane na komputerze odmiany pakietu, dostępne będą w trzech odmianach i trzech cenach. Home & Student zawierająca Worda, Excela, PowerPointa i OneNote będzie kosztować 139,99 dolarów, Home & Business zawierającą dodatkowo Outlooka będzie można kupić za 219,99 dolarów, zaś za Professional z Outlookiem, Publisherem i Accessem przyjdzie zapłacić 399,99 dolarów. W porównaniu do wersji 2010 nowe pakiety są zauważalnie droższe.

Obraz

Office 365 dostępny będzie w dwóch wersjach — Home Premium dla użytkowników domowych i Small Business Premium dla małych firm. Wersja dla domu zawiera Worda, Excela, PowerPointa, Outlooka, OneNote, Accessa i Publishera, przy czym ostatnie trzy aplikacje dostępne są tylko dla Windows. Do tego dostaniemy 20 GB dysku SkyDrive dla rodziny i 60 minut miesięcznie na rozmowy międzynarodowe za pośrednictwem Skype. Licencja pozwala na korzystanie z pakietu na maksymalnie 5 komputerach z Windowsem lub Makach przez wszystkich domowników. Użytkownicy mogą zmieniać listę urządzeń w dowolnym momencie. Korzystając z tej opcji zawsze mamy w rękach aktualne oprogramowanie — Microsoft zapowiada kilka aktualizacji w roku. Za ten wariant przyjdzie nam zapłacić 8,33 dolarów miesięcznie lub 99,99 dolarów rocznie, oferta dostępna będzie w 227 krajach.

Licencja dla małych firm jest przeznaczona dla przedsiębiorstw i organizacji zatrudniających maksymalnie 10 osób. Do standardowego zestawu aplikacji dołączony został Lync, skrzynka pocztowa o pojemności 25 GB, 10 GB dysku dla firmy oraz po 500 MB dla każdego pracownika, możliwość prowadzenia wideokonferencji i możliwość publikacji własnej strony internetowej, nie ma za to minut na rozmowy przez Skype. Za każdego pracownika firmie przyjdzie zapłacić 12,50 dolarów miesięcznie (149,99 rocznie) i pozwoli to na korzystanie z pakietu na maksymalnie 5 urządzeniach jednej osobie. Zarejestrowane urządzenia można w każdej chwili zmienić. Z tej oferty będzie można skorzystać w 86 krajach.

Ponadto Microsoft potwierdził ofertę dla posiadaczy Office 2010, której plan wyciekł w zeszłym tygodniu. Warto także wspomnieć, że wydawca Office chce powoli odchodzić od modelu sprzedaży pudełkowej i coraz częściej dostarczać karty z kodem aktywacyjnym do oprogramowania, które nabywca samodzielnie pobierze, zamiast pudełka z płytą, kodem i makulaturą.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)