Microsoft poprawia Windows Update, szykuje się na Windows 10

Microsoft poprawia Windows Update, szykuje się na Windows 10

Microsoft poprawia Windows Update, szykuje się na Windows 10
Redakcja
03.06.2015 16:51

Choć wielu użytkowników przygotowuje się już do aktualizacji systemu do Windows 10, Microsoft wciąż wydaje poprawki dla aktualnie dostępnych systemów. W ostatnich dniach w usłudze Windows Update pojawiło się łącznie sześć paczek aktualizacyjnych. Połowa z nich to tak naprawdę łatki, które były już wydawane wcześniej, ale w związku z zadaniem, jakie pełnią, trafiają do usługi po raz kolejny.

Najważniejszą paczką jest ta oznaczona jako KB 2952664. Według stron firmy Microsoft poprawia ona kompatybilność i mechanizm związany z aktualizowaniem systemu Windows 7. Akurat ta paczka jest pechowa, bo firma w przeciągu ostatniego roku wydawała ją już ponad 15 razy, a mimo to wciąż powodowała u niektórych użytkowników problemy i nie była możliwa do zainstalowania. Teraz sytuacja ma wyglądać inaczej. Kolejna paczka, KB 2976978, jest przeznaczona dla Windows 8 i Windows 8.1 i uruchamia specjalną diagnostykę na komputerach z włączonym programem poprawy jakości obsługi klienta. Ta sprawdza, czy na komputerze istnieją problemy uniemożliwiające wykonanie aktualizacji do najnowszej wersji systemu Windows. Również była wydawana już kilka razy w ciągu ostatnich miesięcy.

Obraz

Ostatnią z łatek wydawanych kolejny raz jest KB 2977759: spełnia takie samo zadanie jak poprzednia, została jednak przygotowana z myślą o Windows 7. Do tej pory wydawano ją już ponad 10 razy – nie oznacza to jednak, że powodowała problemy. Najprawdopodobniej Microsoft cyklicznie zbiera informacje o systemach i komputerach użytkowników uczestniczących w programie poprawy jakości, aby możliwie najlepiej przygotować mechanizm aktualizacji do Windows 10. Nie są to wszystkie łatki, jakie pojawiły się w ostatnim czasie. W Windows Update znajdziemy także paczkę KB 3050265 dla systemu Windows 7, która poprawia działanie całego mechanizmu aktualizacji. W przypadku komputerów z niewielką ilością pamięci RAM skanowanie w poszukiwaniu nowych aktualizacji mogło doprowadzać do jej wyczerpania i wyświetlania komunikacje o błędzie z kodem 0x8007000E. Po zainstalowaniu tej aktualizacji mechanizm powinien już działać prawidłowo nawet na wolniejszych komputerach.

Poprawki dla Windows Update znalazły się również w KB 3050267 przygotowanym z myślą o Windows 8.1. Poprawia instalację sterowników, sposób zapisywania dziennika mechanizmu aktualizacyjnego, a także jego pracę z użyciem wielu sesji jednocześnie. Ostatnia z nowych paczek została oznaczona numerem KB 3068708. Wprowadza usługę diagnostyki i telemetrii, która również zbiera dane o systemie i ma na celu ulepszenie mechanizmów aktualizacyjnych. Oczywiście i w tym przypadku mowa jedynie o użytkownikach, na których komputerach włączony jest program poprawy jakości obsługi klienta, na dodatek Microsoft zastrzega, że nie zbiera żadnych informacji, które mogłyby umożliwić identyfikację pojedynczej osoby.

Wymienione łatki są opcjonalne i nie są automatycznie instalowane przez mechanizm Windows Update. Pokazują, że choć w usługę tą włożono już sporo pracy, wciąż wymaga nieco dopracowania. Wszystko wskazuje również na to, że Microsoft bardzo poważnie podchodzi do kwestii aktualizacji do Windows 10. Ten system będzie w wielu przypadkach dostępny zupełnie za darmo, firma chcąc odsunąć na bok nieco nieudany Windows 8 musi zrobić wszystko, co możliwe, aby proces migracji do nowego systemu był możliwie najmniej problematyczny.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (93)