Microsoft potwierdza prace nad nową wersją Surface Pro 4

Microsoft potwierdza prace nad nową wersją Surface Pro 4

Microsoft potwierdza prace nad nową wersją Surface Pro 4
05.05.2017 16:26

Microsoft na rynku smartfonów wypadł tragicznie, przegrywając z Google i Apple i zostając z udziałami poniżej 1%. Jednakże zupełnie inaczej poradził sobie z innymi klasami urządzeń, tworząc linię Surface. Jednym z przedstawicieli jest Surface Pro 4, sprzęt niemal doskonały, który niebawem stanie się jeszcze lepszy.

Oczekiwaliśmy, że kolejne wcielania urządzeń Surface zobaczymy jeszcze w 2016 roku. Nieoficjalne informacje sugerowały, że Microsoft szykuje premierę Surface Pro 5 i Surface Booka 2. Firmie z Redmond nie udało się spełnić tych oczekiwań i premiera tych urządzeń została przesunięta na bieżący rok.

Kolejne niepotwierdzone informacje wskazywały, że nowe generacje zobaczymy jeszcze wiosną. Dostaliśmy jednak zupełnie nowy sprzęt – Surface Laptop, czyli laptopa z Windows, będącego naprawdę groźnym rywalem dla MacBooka Air, o ile oczywiście zaktualizujemy Windowsa 10 S do edycji Pro. Z kolei kolejne wcielenia Surface Pro i Surface Booka mają zadebiutować jesienią. To bardzo prawdopodobny termin, bo wówczas wychodzi kolejna duża aktualizacja do Windows 10, a nowe urządzenia wykorzystujące możliwości Redstone 3 powinny być świetną reklamą dla usprawnionego systemu.

Obraz

Zanim jednak zachwycimy się zupełnie nowymi urządzeniami Surface, dostać mamy usprawnioną edycję Surface Pro 4. Yusuf Mehdi z Microsoftu, w wywiadzie dla Bloomberga, powiedział, że już wkrótce może pojawić się zaktualizowany Surface Pro 4. Niestety nie zostały ujawnione żadne szczegóły. Najpewniej proces ulepsza obejmie wnętrzności, nieznacznie podnosząc wydajność Surface Booka.

Spodziewamy się zastosowania procesora Intel Kaby Lake i uaktualnienia GPU, możliwe, że odświeżone zostaną dyski SSD. Niektórzy twierdzą, że wszystkie wersje nowego Surface Booka Pro 4 zapewnią ekrany o rozdzielczości 4K.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)