Microsoft pracuje nad nowością w Outlooku, która rozwiąże jeden z kluczowych problemów osób korzystających z poczty na wielu urządzeniach jednocześnie. Przedmiotem prac jest bowiem synchronizacja podpisów, dzięki której raz uzupełniona lista podpisów e-maili, byłaby dostępna w takiej samej formie we wszystkich aplikacjach Outlooka.

bESFPKlh

Zmiana może wydawać się niewielka, ale z pewnością pomogłaby zaprowadzić porządek podczas odpisywania na wiadomości z wielu urządzeń. Obecnie, aby takim samym podpisem posługiwać się na desktopie i w smartfonie, konieczne jest wpisanie właściwej treści w ustawieniach – we własnym zakresie w każdym z urządzeń.

W przypadku bardziej skomplikowanych "stopek" stosowanych w firmach, nie wystarczy przy tym wpisać imienia i nazwiska z pamięci. W praktyce trzeba się wówczas ratować kopiowaniem treści podpisu, co czasem bywa kłopotliwe, jeśli w jego treści znajdują się także grafiki.

Jak zwrócił uwagę serwis Softpedia, powołując się na stronę Microsoftu związaną z rozwojem usługi Microsoft 365, prace trwają już pewnego czasu. Zakończenie zostało natomiast zaplanowane na czerwiec. Jeśli wszystko uda się wdrożyć na czas, Outlook już za parę tygodni okaże się być dużo wygodniejszy w użyciu – przynajmniej w kontekście opisywanego ustalania podpisów.

bESFPKlj

Microsoft Outlook na Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (9)
bESFPKmf