Microsoft prezentuje Surface Go: 10-calowy tablet za pół ceny modelu Pro

Microsoft prezentuje Surface Go: 10-calowy tablet za pół ceny modelu Pro

Surface Pro
Surface Pro
Oskar Ziomek
10.07.2018 09:29, aktualizacja: 10.07.2018 16:01

Aktualizacja, godz. 16.00

Na Facebooku pojawiła się już polska wersja filmu promocyjnego Surface'a Go. Przy okazji zdradza ona sugerowaną cenę tabletu w naszym kraju, która wynosi 1999 złotych (mowa oczywiście o najtańszej wersji). Dla porównania, najtańszy wariant Surface'a Pro to wydatek niespełna 4100 złotych.

Microsoft zaprezentował nowe urządzenie z serii Surface. Mowa o modelu Go, który jest najtańszym tabletem w gamie. Urządzenie wyposażono w 10-calowy ekran i wiele cech znanych z modelu Pro. Praktycznie niezmienne zostało również wzornictwo, natomiast wyraźnie inna jest cena – Surface Go będzie dostępny od niecałych 400 dolarów, czyli (przy bezpośrednim przeliczeniu) od około 1470 złotych. Patrząc na ceny w dolarach, na najnowszy model Pro trzeba dziś wydać 2 razy więcej.

O szczegółach nowego urządzenia informuje The Verge. Microsoft Surface Go wyposażony został w ekran o rozdzielczości 1800×1200 pikseli (mowa więc o proporcjach 3:2), znaną z modelu Pro podstawkę z zawiasem zintegrowaną z obudową oraz charakterystyczne złącze pozwalające korzystać ze stacji dokującej. W urządzeniu jest oczywiście zainstalowany Windows 10 (z włączonym domyślnie trybem S), do którego zalogować się będzie można także z wykorzystaniem wbudowanej w Surface Go kamery z rozpoznawaniem twarzy.[img=dseifert_180625_2693_0008]Za szybkość działania odpowiedzialny jest procesor Intel Pentium 4415Y z serii Gold. To dwurdzeniowa jednostka siódmej generacji z zegarem 1,6 GHz, która ma się dobrze sprawdzić podczas pracy w niewielkim urządzeniu bez aktywnego chłodzenia – Surface Go ma działać do 9 godzin na jednym ładowaniu. Nowy tablet będzie dostępny w wersji z 4 lub 8 GB pamięci operacyjnej oraz 64 lub 128 GB dyskiem. Bez dodatkowej klawiatury urządzenie waży nieco ponad pół kilograma.

  • Surface Go w praktyce wygląda jak zmniejszona wersja Pro, źródło: The Verge.
  • Charakterystyczny zawias pozwala dowolnie pochylać ekran, źródło: The Verge.
[1/2] Surface Go w praktyce wygląda jak zmniejszona wersja Pro, źródło: The Verge.

Tablet otrzymał złącze USB C 3.1, które posłużyć może zarówno do ładowania urządzenia, jak i przesyłania obrazu do zewnętrznego ekranu. Wszystkie modele będą oczywiście wyposażone w łączność Wi-Fi, ale później mają się także pojawić wersje z wbudowanym modemem LTE.[yt=https://www.youtube.com/watch?v=krRRskzHWFE]Do tabletu będzie można również dokupić niezbędne akcesoria. Dostępna będzie czarna klawiatura Type Cover za 99 dolarów, klawiatura Signature z alcantary za 129 dolarów, mysz za niecałe 35 dolarów oraz rysik za 99 dolarów. Microsoft Surface Go ma być dostępny w przedsprzedaży od dzisiaj, a do klientów trafiać w przyszłym miesiącu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (88)