Microsoft rezygnuje z dalszego rozwoju PhotoSynth i niektórych aplikacji MSN

Microsoft rezygnuje z dalszego rozwoju PhotoSynth i niektórych aplikacji MSN

Microsoft rezygnuje z dalszego rozwoju PhotoSynth i niektórych aplikacji MSN
Redakcja
11.07.2015 20:19

Ogłoszone kilka dni temu plany restrukturyzacyjne i zwolnienie pracowników w Microsofcie odbiją się nie tylko na serwisach, do jakich w razie problemów trafiają nasze telefony, ale również na niektórych aplikacjach. Firma rozpoczęła informowanie użytkowników o terminach zaniechania rozwoju wybranych programów z linii MSN, a także PhotoSynth służące do tworzenia efektownych panoram.

Cięcia kosztów, na jakie zdecydował się zarząd korporacji, zbierają coraz większe żniwo. Wczoraj informowaliśmy, że aż 20 z 28 autoryzowanych serwisów naprawczych otrzymało wypowiedzenie. Nie jest to jedyny skutek planów zwolnienia prawie 8 tysięcy pracowników. Firma postanowiła zrezygnować z dalszego rozwijania wybranych aplikacji dla Windowsa, Androida i iOS. Oznacza to, że do końca roku wyłączane będą aplikacje wchodzące w skład całego zestawu programów MSN.

Obraz

Zgodnie z informacjami przekazywanymi użytkownikom, już 28 września porzucone zostaną aplikacje MSN Kuchnia – przepisy, a także MSN Podróże. Pierwsza z nich, jak sama nazwa wskazuje, jest ogromną bazą najróżniejszych przepisów kulinarnych i ułatwia przygotowanie nietypowych dań. Druga umożliwia zapoznanie się z zabytkami wielu miejsc na całym świecie, sprawdzanie połączeń lotniczych, a także wyszukiwanie restauracji i hoteli. Z dniem 1 listopada do historii przejdzie dodatkowo MSN Zdrowie i fitness, które zamienia smartfon w osobistego trenera, może służyć za poradnik dietetyczny, a ponadto stanowi rozbudowaną encyklopedię zdrowia i aktywności fizycznej. Szerzej o możliwości tej aplikacji dowiecie się z naszego cyklu sportowego, w którego ramach była opisywana.

Niestety to nie koniec uśmiercania ciekawych programów. Do historii przejdzie również PhotoSynth – aplikacja do tworzenia pełnych, 360-stopniowych panoram zbudowanych ze zbioru zdjęć. W tym przypadku dokładny termin nie jest jednak znany. Usługa ta jest udostępniana dla użytkowników Windows Phone i IOS, a dostęp do stworzonych panoram uzyskać możemy także za pomocą specjalnej witryny. Użytkownicy, którzy mają zainstalowany program, będą mogli nadal z niego korzystać, niemożliwe będzie natomiast jego ponowne zainstalowanie, a także przesyłanie panoram do wspomnianej strony.

Microsoft zaznaczył, że będzie nadal wspierał popularne aplikacje: MSN Wiadomości, MSN Pogoda, MSN Finanse, a także MSN Sport. Zostaną one udostępnione w wersjach dla Windows 10, nie zabraknie również aktualizacji dla platform mobilnych, na których już są dostępne. Mimo wszystko szkoda, że korporacja odsyła na przyśpieszoną emeryturę ciekawe i rozbudowane programy. Być może byłyby one popularniejsze, gdyby firma potrafiła lepiej je wypromować – o ile wiele osób zna np. Endomondo, o tyle o bardzo podobnym (a pod pewnymi względami znacznie bardziej rozbudowanym) MSN Zdrowie i fitness mało kto słyszał.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)